Haas potvrdil Grosjeana, druhé jméno zatím neznáme

Tým Haas potvrdil příchod Romaina Grosjeana. Na jméno jeho týmového kolegy si musíme počkat.
Haas potvrdil Grosjeana, druhé jméno zatím neznáme

Romain Grosjean bude příští rok dle očekávání jezditza tým Haas. Tým to dnes potvrdil na tiskové konferenci, které se účastní také Grosjean. 

Romain Grosjean (29 let) odjel v sezóně 2009 několik závodů pro Renault. Poté získával zkušenosti v GP2, kde se stal šampionem, aby se v roce 2012 vrátil do formule 1 s Lotusem, se kterým získal 10 pódiových umístění.

Grosjeana zaujal hlavně přístup, kterým se Haas chystá vstoupit do formule 1, ve které je podle něj velká konkurence. „Jediný způsob, jak uspět, je takový, že najdete nové způsoby, jak dělat věci,“ řekl Grosjean.

„Tohle je nová příležitost s novým týmem, který má velmi odlišný přístup k formuli 1. Věřím jejich přístupu a oni věří ve mne.“

„Chtěli jsme zkušeného jezdce, který dokáže vyvíjet naše auto a náš závodní tým do podoby, kdy budeme moci získávat body a být závod od závodu a sezónu od sezóny lepší. Našli jsme ho v Romainu Grosjeanovi,“ řekl Haas. 

„Jsem v motorsportu už dlouhou dobu a vždy jsem se rychle naučil, že nejdůležitější částí je jezdec. Romain má silné renomé a bude velkým přínosem pro Haas F1 Team.“

Předpokládá se, že druhým jezdcem bude někdo z testovacích jezdců Ferrari, přičemž velkým favoritem je Gutiérrez. O rozruch se ale dnes postaral jeho kolega Vergne, který se stal na Twitteru fanouškem týmu Haas.

Lotus reaguje

Lotus samozřejmě nenechal tiskovou konferenci bez povšimnutí a to i dnes, kdy jeho PR není tak otevřená, jako bývala před pár lety. Lotus nepochybně účast Grosjeana na tiskové konferenci moc nenadchla a to zvláště poté, co měl na sobě týmovou bundu.

Reakce na Twitteru bude nejspíše narážkou na dávnější tweet:

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Další článek: Tost: Verstappen může bojovat o tituly

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00