Haas potřebuje bodovat s oběma vozy. Proto odešel Gutiérrez, tvrdí Grosjean

Nekonzistentnost v závodní rychlosti stála Estebana Gutiérreze sedačku u týmu Haas ve formuli 1 pro rok 2017, myslí si Romain Grosjean, který u americké stáje zůstává.
Haas potřebuje bodovat s oběma vozy. Proto odešel Gutiérrez, tvrdí Grosjean

Na Mexičanovo místo zamíří Kevin Magnussen z Renaultu, který s týmem podepsal smlouvu. Budoucnost Gutiérreze, který letos zatím stále nebodoval, je přitom nejistá.

„Můžu vám říct, že Esteban je velmi rychlý v kvalifikaci,“ zhodnotil Grosjean svého letošního týmového kolegu. „O tom není pochyb. Na jedno kolo má velmi dobrou rychlost. Je mnohem rychlejší, než si většina lidí myslí.“

„V závodech se letos trochu trápil. Vloni se žádného závodů nezúčastnil. Pro tým ale potřebujete, aby bodovaly oba vozy. Potřebujete to pro Pohár konstruktérů, abyste mohli s dvěma vozy získat více bodů.“

„Během 21 závodů jsou tam vždy nějaké závody, kde máte smůlu a v jiných máte naopak štěstí. Samo se to vyrovná,“ řekl Francouz.

Nově příchozí Magnussen přitom podle Grosjeana tým Haas zaujal také svými výkony.

„Ukázal, že je závodník. V Singapuru a Rusku držel svou pozici s vozem, který neměl rychlost na to, aby tam byl. To je to, co tým potřebuje. Je to skvělý jezdec, těším se na to.“

Tým vysvětlí Gutiérrezovi důvody jeho konce

Šéf týmu Günther Steiner plánuje v Abú Dhabí vysvětlit Gutiérrezovi rozhodnutí o jezdecké sestavě pro příští rok. Sám Mexičan přitom očekává otevřený a upřímný rozhovor.

„Dali mi příležitost závodit za ně v jejich první sezóně a jsem velmi vděčný Genu (Haasovi) a Güntherovi. Všichni jsme vynaložili značné úsilí, i když to byla velmi náročná sezóna.“

„Mým cílem je zůstat ve formuli 1, jsem ale otevřený a flexibilní. Tato situace mou kariéru nasměrovala špatným směrem. Nikoho neobviňuji, za svou situaci beru zodpovědnost a velmi intenzivně pracuji na své kariéře a budoucnosti,“ řekl Gutiérrez.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Na letošní rok nemůžeme být hrdí, řekl Vettel

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10