Haas potřebuje bodovat s oběma vozy. Proto odešel Gutiérrez, tvrdí Grosjean

Nekonzistentnost v závodní rychlosti stála Estebana Gutiérreze sedačku u týmu Haas ve formuli 1 pro rok 2017, myslí si Romain Grosjean, který u americké stáje zůstává.
Haas potřebuje bodovat s oběma vozy. Proto odešel Gutiérrez, tvrdí Grosjean

Na Mexičanovo místo zamíří Kevin Magnussen z Renaultu, který s týmem podepsal smlouvu. Budoucnost Gutiérreze, který letos zatím stále nebodoval, je přitom nejistá.

„Můžu vám říct, že Esteban je velmi rychlý v kvalifikaci,“ zhodnotil Grosjean svého letošního týmového kolegu. „O tom není pochyb. Na jedno kolo má velmi dobrou rychlost. Je mnohem rychlejší, než si většina lidí myslí.“

„V závodech se letos trochu trápil. Vloni se žádného závodů nezúčastnil. Pro tým ale potřebujete, aby bodovaly oba vozy. Potřebujete to pro Pohár konstruktérů, abyste mohli s dvěma vozy získat více bodů.“

„Během 21 závodů jsou tam vždy nějaké závody, kde máte smůlu a v jiných máte naopak štěstí. Samo se to vyrovná,“ řekl Francouz.

Nově příchozí Magnussen přitom podle Grosjeana tým Haas zaujal také svými výkony.

„Ukázal, že je závodník. V Singapuru a Rusku držel svou pozici s vozem, který neměl rychlost na to, aby tam byl. To je to, co tým potřebuje. Je to skvělý jezdec, těším se na to.“

Tým vysvětlí Gutiérrezovi důvody jeho konce

Šéf týmu Günther Steiner plánuje v Abú Dhabí vysvětlit Gutiérrezovi rozhodnutí o jezdecké sestavě pro příští rok. Sám Mexičan přitom očekává otevřený a upřímný rozhovor.

„Dali mi příležitost závodit za ně v jejich první sezóně a jsem velmi vděčný Genu (Haasovi) a Güntherovi. Všichni jsme vynaložili značné úsilí, i když to byla velmi náročná sezóna.“

„Mým cílem je zůstat ve formuli 1, jsem ale otevřený a flexibilní. Tato situace mou kariéru nasměrovala špatným směrem. Nikoho neobviňuji, za svou situaci beru zodpovědnost a velmi intenzivně pracuji na své kariéře a budoucnosti,“ řekl Gutiérrez.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Na letošní rok nemůžeme být hrdí, řekl Vettel

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen