Haas plánuje se svým vozem poprvé vyjet v prvních testech

Nový tým Haas se svým vozem pro rok 2016 poprvé vyjede na trať během první série předsezónních testů v březnu příštího roku, prohlásil šéf amerického týmu Gunther Steiner.
Haas plánuje se svým vozem poprvé vyjet v prvních testech

V posledních letech se stalo pravidlem, že některé týmy nedokázaly (nebo nechtěly) vyjet se svým novým vozem hned v rámci prvních předsezónních testů. Steiner však věří, že vůz, který bude poháněn motorem Ferrari, bude připraven včas.

„1. března 2016 během prvního dne testů,“ odpověděl Steiner pro oficiální stránky F1 na to, kdy bude premiéra vozu jeho týmu. „Den předtím - 29. února, možná absolvujeme shakedown, nic víc ale neplánujeme.“

Pro příští rok došlo ke snížení počtu testovacích dní v rámci předsezónních příprav ze tří čtyřdenních testů na dva čtyřdenní.

Za Haas bude jezdit Vergne nebo Gutiérrez, Rossi bez šance

Za Haas bude jezdit Vergne nebo Gutiérrez, Rossi bez šance

„Neřekl bych, že je to problém. Tak to zkrátka je. Musíme s tím žít,“ dodal Steiner.

Neznámou zatím stále zůstává jezdecká sestava týmu. Gene Haas před pár dny řekl, že jedním z jezdců bude současný rezervní pilot Ferrari.

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Další článek: Za své poslední incidenty jsem nemohl, hájí se Maldonado

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.