Haas o problémech s předním křídlem i nasazení vylepšeného turba

Haas měl v Kanadě další problémy s předním křídlem, ale tentokrát se nejednalo o závodu. Steiner také upřesnil, kdy Haas nasadí vylepšené turbo.
Haas o problémech s předním křídlem i nasazení vylepšeného turba

Grosjean měl několikrát problémy s předním křídlem. Zatím naposledy k tomu došlo v Kanadě. Steiner ale upřesnil, že nešlo o strukturální problém, ale o důsledek kolize s týmovým kolegou z úvodu závodu.

Ferrari v Kanadě nasadilo vylepšené turbo. Pod kapotou amerického týmu ale v Baku nebude. „Sledovali jsme to. Budeme mít upgrade v Silverstone,“ řekl Steiner pro Autosport. „Vždy můžete využít více výkonu, ale pokud nejste připravení, je lepší to nemít. Plán v tuto chvíli je nasadit upgrade v Silverstone.“

Podle jezdců Ferrari se jedná o velký pokrok. „Je to poměrně dobrý krok vpřed,“ potvrdil Steiner. „Velký je relativní, ale je to dobrý krok. Viděli jsme rozdíl, který to přineslo. Tady v Baku to bude ještě patrnější na dlouhých rovinkách.“

Kvůli novému turbu bude muset Haas upravit některé části vozy. V Silverstone možná také nasadí i několik drobných vylepšení – brzdové kanálky, zadní brzdy.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Lidská práva? Co to je? Ecclestone odráží kritiku

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10