Haas o problémech s předním křídlem i nasazení vylepšeného turba

Haas měl v Kanadě další problémy s předním křídlem, ale tentokrát se nejednalo o závodu. Steiner také upřesnil, kdy Haas nasadí vylepšené turbo.
Haas o problémech s předním křídlem i nasazení vylepšeného turba

Grosjean měl několikrát problémy s předním křídlem. Zatím naposledy k tomu došlo v Kanadě. Steiner ale upřesnil, že nešlo o strukturální problém, ale o důsledek kolize s týmovým kolegou z úvodu závodu.

Ferrari v Kanadě nasadilo vylepšené turbo. Pod kapotou amerického týmu ale v Baku nebude. „Sledovali jsme to. Budeme mít upgrade v Silverstone,“ řekl Steiner pro Autosport. „Vždy můžete využít více výkonu, ale pokud nejste připravení, je lepší to nemít. Plán v tuto chvíli je nasadit upgrade v Silverstone.“

Podle jezdců Ferrari se jedná o velký pokrok. „Je to poměrně dobrý krok vpřed,“ potvrdil Steiner. „Velký je relativní, ale je to dobrý krok. Viděli jsme rozdíl, který to přineslo. Tady v Baku to bude ještě patrnější na dlouhých rovinkách.“

Kvůli novému turbu bude muset Haas upravit některé části vozy. V Silverstone možná také nasadí i několik drobných vylepšení – brzdové kanálky, zadní brzdy.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Lidská práva? Co to je? Ecclestone odráží kritiku

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00