Haas o problémech s předním křídlem i nasazení vylepšeného turba

Haas měl v Kanadě další problémy s předním křídlem, ale tentokrát se nejednalo o závodu. Steiner také upřesnil, kdy Haas nasadí vylepšené turbo.
Haas o problémech s předním křídlem i nasazení vylepšeného turba

Grosjean měl několikrát problémy s předním křídlem. Zatím naposledy k tomu došlo v Kanadě. Steiner ale upřesnil, že nešlo o strukturální problém, ale o důsledek kolize s týmovým kolegou z úvodu závodu.

Ferrari v Kanadě nasadilo vylepšené turbo. Pod kapotou amerického týmu ale v Baku nebude. „Sledovali jsme to. Budeme mít upgrade v Silverstone,“ řekl Steiner pro Autosport. „Vždy můžete využít více výkonu, ale pokud nejste připravení, je lepší to nemít. Plán v tuto chvíli je nasadit upgrade v Silverstone.“

Podle jezdců Ferrari se jedná o velký pokrok. „Je to poměrně dobrý krok vpřed,“ potvrdil Steiner. „Velký je relativní, ale je to dobrý krok. Viděli jsme rozdíl, který to přineslo. Tady v Baku to bude ještě patrnější na dlouhých rovinkách.“

Kvůli novému turbu bude muset Haas upravit některé části vozy. V Silverstone možná také nasadí i několik drobných vylepšení – brzdové kanálky, zadní brzdy.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Lidská práva? Co to je? Ecclestone odráží kritiku

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10