Haas nevyloučil, že by v případě nakaženého jezdce zaskočili Magnussen nebo Grosjean

Šéf týmu Haas Günther Steiner nevylučuje, že pokud bude muset americká stáj v letošní sezóně formule 1 nahradit některého ze svých jezdců, tak osloví své bývalé piloty Romaina Grosjeana či Kevina Magnussena.
Foto: Getty Images
Haas nevyloučil, že by v případě nakaženého jezdce zaskočili Magnussen nebo Grosjean | Foto: Getty Images

Haas se po loňské sezóně rozloučil se Grosjeanem a Magnussenem, kteří tvořili jezdeckou dvojici od roku 2017. Oba našli nové místo ve Spojených státech, kde Magnussen závodí ve vytrvalostních závodech IMSA a Grosjean absolvuje část sezóny IndyCar.

Ve formuli 1 roste počet jezdců, kteří se již nakazili novým koronavirem. Kvůli covidu-19 museli vloni vynechat závody Sergio Pérez, Lance Stroll a Sir Lewis Hamilton. Jezdce Racing Pointu nahradil Nico Hülkenberg, zatímco Mercedes povolal pro závod v Sachíru místo Hamiltona George Russella.

Také Haas využil svého rezervního jezdce Pietra Fittipaldiho pro poslední dva závody sezóny v Sachíru a Abú Dhabí poté, co Grosjeanovu sezónu předčasně ukončila vážná nehoda v Bahrajnu.

Pro sezónu 2021 tým Haas angažoval Nikitu Mazepina a Micka Schumachera. Pro Haas bude prioritou mít rezervního pilota, který bude moci v případě problémů zaskočit za některého z nováčků.

Naskočit by mohli i Grosjean nebo Magnussen. Vzhledem ke svým povinnostem a časové náročnosti dopravy z USA by však o jejich návratu do F1 muselo být rozhodnuto dříve.

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

„Nevadilo by mi, kdyby byli k dispozici. Myslím, že budou rádi, když se vrátí. Zatím jsem se jich neptal, ale nemyslím si, že by měli nějaké špatné pocity,“ řekl pro Autosport Steiner, který s oběma jezdci zůstává v kontaktu.

„Vlastně jsem teď Romainovi poslal zprávu, protože jsem se ho na něco potřeboval zeptat. Minulý víkend jsem mluvil s Kevinem, když byl v Daytoně. Mám z nich radost,“ dodal.

„Rozešli jsme se, myslím ale, že stále pracujeme spolu. Samozřejmě nebyli rádi, ale nebyli ani nešťastní. Spolu s nimi jsme se dobře bavili. Všechny dobré věci v životě skončí, tohle byla jedna z nich, stále si ale zachováváme náš vztah. Jsem velmi šťastný, že oba pokračují v tom, co dělají rádi.“

Fittipaldi podle šéfa Haasu ukázal, že ve F1 dokáže odvést dobrou práci

Fittipaldi podle šéfa Haasu ukázal, že ve F1 dokáže odvést dobrou práci

Haas podle Steinera chce mít na každém závodním víkendu přítomného rezervního jezdce, který v případě potřeby ihned zaskočí za závodního jezdce, pokud bude mít pozitivní test na covid-19. Oficiálně však Haas zatím žádného náhradníka nemá.

„Myslím, že letos kvůli covidu musíme mít třetího jezdce jako jsme měli minulý rok. Nikdy nevíte, kdy vás to zasáhne. Pokud jste někdy potřebovali mít třetího jezdce na trati, je to teď. S oznámením nespěcháme. Samozřejmě mluvíme s Pietrem, Ani my a ani on ale příliš nespěcháme.“

Další článek: McLaren jednal v roce 2008 s Vettelem, prozradil Haug

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00