Haas není zodpovědný za nižší rychlost svých vozů, tvrdí Magnussen

Podle názoru Kevina Magnussena by se příčina horšího tempa monopostů americké stáje neměla hledat v činnosti inženýrů Haasu při vývoji vozu pro sezonu 2020.
Foto: Getty Images / Pool 
Haas není zodpovědný za nižší rychlost svých vozů, tvrdí Magnussen | Foto: Getty Images / Pool

Dánský pilot amerického týmu si nemyslí, že by se Haas dopustil chyb při stavbě nového vozu. Za meziročním zpomalením na Red Bull Ringu o v průměru šest desetin sekundy prý stojí pohonné jednotky Ferrari.

„Neřekl bych, že tým udělal cokoliv špatně na novém voze. Existují jiné důvody (způsobující horší tempo),“ cituje Magnussenovo vyjádření web racefans.net.

Haasy v prvním závodě vyřadil úplně nový problém s brzdami

Haasy v prvním závodě vyřadil úplně nový problém s brzdami

„Když se podíváte na všechny vozy s motory Ferrari, tak spatříte určité podobnosti. Řekl bych, že to je něco, co nás drží zpět,“ řekl Dán, který tak poukázal na to, že výkonností problémy má v úvodu sezony 2020 také samotné Ferrari a jeho partnerský tým Alfa Romeo.

Italské pohonné jednotky vyšetřovala FIA během předsezónních testů kvůli podezření z porušování palivových limitů a Ferrari nijak potrestáno nebylo. Současná výkonnostní krize však může být následkem onoho vyšetřování, po kterém Ferrari s FIA uzavřelo dohodu. Její detaily nejsou známé.

„O tomto boji nic nevím, ani nevím, zda – li nějaký probíhá,“ řekl Magnussen k možné politické rozepři mezi Ferrari a FIA.

FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“

FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“

„Já jen vidím to, že na rovinkách jsme v porovnání s loňským rokem pomalejší, kvůli čemuž jsme museli snížit úroveň přítlaku. To je vše, co já vím.“

„Vlastně ani s jistotou nemohu říct, že problémy pramení z motoru,“ uzavírá Magnussen.

Sezona 2020 zatím v případě týmu Haasu navazuje na nevydařený loňský ročník, kdy se americké stáji nedařil průběžný vývoj a v poháru konstruktérů obsadila až předposlední deváté místo. V tomto roce zatím zaznamenal nejlepší výsledek Haasu právě Kevin Magnussen, konkrétně dvanácté místo ve Velké ceně Štýrska.

Další článek: Moje práce ve F1: Hlavní komentátor televizní stanice Sky Sports

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00