Haas není zodpovědný za nižší rychlost svých vozů, tvrdí Magnussen

Podle názoru Kevina Magnussena by se příčina horšího tempa monopostů americké stáje neměla hledat v činnosti inženýrů Haasu při vývoji vozu pro sezonu 2020.
Foto: Getty Images / Pool 
Haas není zodpovědný za nižší rychlost svých vozů, tvrdí Magnussen | Foto: Getty Images / Pool

Dánský pilot amerického týmu si nemyslí, že by se Haas dopustil chyb při stavbě nového vozu. Za meziročním zpomalením na Red Bull Ringu o v průměru šest desetin sekundy prý stojí pohonné jednotky Ferrari.

„Neřekl bych, že tým udělal cokoliv špatně na novém voze. Existují jiné důvody (způsobující horší tempo),“ cituje Magnussenovo vyjádření web racefans.net.

Haasy v prvním závodě vyřadil úplně nový problém s brzdami

Haasy v prvním závodě vyřadil úplně nový problém s brzdami

„Když se podíváte na všechny vozy s motory Ferrari, tak spatříte určité podobnosti. Řekl bych, že to je něco, co nás drží zpět,“ řekl Dán, který tak poukázal na to, že výkonností problémy má v úvodu sezony 2020 také samotné Ferrari a jeho partnerský tým Alfa Romeo.

Italské pohonné jednotky vyšetřovala FIA během předsezónních testů kvůli podezření z porušování palivových limitů a Ferrari nijak potrestáno nebylo. Současná výkonnostní krize však může být následkem onoho vyšetřování, po kterém Ferrari s FIA uzavřelo dohodu. Její detaily nejsou známé.

„O tomto boji nic nevím, ani nevím, zda – li nějaký probíhá,“ řekl Magnussen k možné politické rozepři mezi Ferrari a FIA.

FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“

FIA ukončila vyšetřování motoru Ferrari. S Maranellem se „dohodla“

„Já jen vidím to, že na rovinkách jsme v porovnání s loňským rokem pomalejší, kvůli čemuž jsme museli snížit úroveň přítlaku. To je vše, co já vím.“

„Vlastně ani s jistotou nemohu říct, že problémy pramení z motoru,“ uzavírá Magnussen.

Sezona 2020 zatím v případě týmu Haasu navazuje na nevydařený loňský ročník, kdy se americké stáji nedařil průběžný vývoj a v poháru konstruktérů obsadila až předposlední deváté místo. V tomto roce zatím zaznamenal nejlepší výsledek Haasu právě Kevin Magnussen, konkrétně dvanácté místo ve Velké ceně Štýrska.

Další článek: Fotogalerie: GP Maďarska od železné opony po dnešek

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.