Haas nebude o jezdcích pro příští rok rozhodovat dřív než v Monze

Haas nebude o jezdcích pro příští rok rozhodovat dřív než v Monze

Romain Grosjean smlouvu má, Esteban Gutiérrez by se o sedačku mohl bát.

Šéf týmu Haas Günther Steiner se nechal slyšet, že americká stáj neoznámí své jezdecké složení pro sezónu 2017 dříve než při letošní Velké ceně Itálie v Monze.

Haas zahájil svou debutovou sezónu ve formuli 1 skvěle, když Romain Grosjean již v úvodních závodech získal spoustu bodů. Po několika složitějších závodech se však pak jeho forma znovu zvedla.

Zatímco nejhorší problémy má tým zřejmě již za sebou, Steiner říká, že se soustředí hlavně na vůz, o složení jezdecké dvojice pro rok 2017 se zatím neuvažuje.

Grosjean má smlouvu ještě na příští rok, týmový kolega Esteban Gutiérrez je však vázán pouze na rok. Mexičan zatím nezískal ani bod, když měl v úvodu sezóny smůlu, nepomohla mu ani nemoc. Steiner proto tvrdí, že by bylo fér dát mu více času.

„Dohodli jsme si, že nechceme o jezdcích mluvit, dokud neodjedeme evropskou část sezóny,“ řekl Steiner. „Musíme se podívat, co máme k dispozici.

Myslím, že kdybychom Estebana hodnotili teď, nebylo by to fér, protože měl pár závodů, ve kterých mu okolnosti moc nepomohly, například nehodu, nebo se rozbilo auto. Řekli jsme tedy, že nebudeme na nikoho tlačit.

Když začneme mluvit s různými lidmi, objeví se spekulace a lidé budou nejistí, pak z jezdců nedostanete to nejlepší. Musíme se do Monzy podívat, jak na tom jsme a pak se uvidí.“

Zatímco prodloužení smlouvy Kimiho Räikkönena u Ferrari znamená, že situace u předních stájí je víceméně stabilní, Haas může těšit z přesunů ve středu pole. K dispozici by tak mohli být například Kevin Magnussen nebo Felipe Massa.

„Nespěcháme,“ dodal Steiner. „Víme, co můžeme dělat, víme, že jsme pro příští rok zabezpečení, takže nemusíme panikařit nebo tak. Když máte jistotu v tom, co děláte, nesnažíte se obvykle dělat něco radikálního.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Doporučujeme

Články odjinud