Haas nebude o jezdcích pro příští rok rozhodovat dřív než v Monze

Romain Grosjean smlouvu má, Esteban Gutiérrez by se o sedačku mohl bát.
Haas nebude o jezdcích pro příští rok rozhodovat dřív než v Monze

Šéf týmu Haas Günther Steiner se nechal slyšet, že americká stáj neoznámí své jezdecké složení pro sezónu 2017 dříve než při letošní Velké ceně Itálie v Monze.

Haas zahájil svou debutovou sezónu ve formuli 1 skvěle, když Romain Grosjean již v úvodních závodech získal spoustu bodů. Po několika složitějších závodech se však pak jeho forma znovu zvedla.

Zatímco nejhorší problémy má tým zřejmě již za sebou, Steiner říká, že se soustředí hlavně na vůz, o složení jezdecké dvojice pro rok 2017 se zatím neuvažuje.

Grosjean má smlouvu ještě na příští rok, týmový kolega Esteban Gutiérrez je však vázán pouze na rok. Mexičan zatím nezískal ani bod, když měl v úvodu sezóny smůlu, nepomohla mu ani nemoc. Steiner proto tvrdí, že by bylo fér dát mu více času.

„Dohodli jsme si, že nechceme o jezdcích mluvit, dokud neodjedeme evropskou část sezóny,“ řekl Steiner. „Musíme se podívat, co máme k dispozici.

Myslím, že kdybychom Estebana hodnotili teď, nebylo by to fér, protože měl pár závodů, ve kterých mu okolnosti moc nepomohly, například nehodu, nebo se rozbilo auto. Řekli jsme tedy, že nebudeme na nikoho tlačit.

Když začneme mluvit s různými lidmi, objeví se spekulace a lidé budou nejistí, pak z jezdců nedostanete to nejlepší. Musíme se do Monzy podívat, jak na tom jsme a pak se uvidí.“

Zatímco prodloužení smlouvy Kimiho Räikkönena u Ferrari znamená, že situace u předních stájí je víceméně stabilní, Haas může těšit z přesunů ve středu pole. K dispozici by tak mohli být například Kevin Magnussen nebo Felipe Massa.

„Nespěcháme,“ dodal Steiner. „Víme, co můžeme dělat, víme, že jsme pro příští rok zabezpečení, takže nemusíme panikařit nebo tak. Když máte jistotu v tom, co děláte, nesnažíte se obvykle dělat něco radikálního.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Stefan Johansson: F1 musí být zase jednoduchá, ani jezdci jí nerozumí

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10