Haas mladíky Ferrari nechce a to ani v trénincích

Ferrari chtělo jednoho ze svých mladíků umístit také do Haasu. S Giovinazzim ale nakonec nepochodili. U týmu zůstává Kevin Magnussen.
Haas mladíky Ferrari nechce a to ani v trénincích

Steiner pro Ekstra Bladet uvedl, že Haas nebyl nadšený ani tím, že Giovinazziho nasazoval do pátečních tréninků. 

„Nemyslím si, že to pomohlo nám nebo našim jezdcům,“ řekl Steiner. „Nemohu říct, jak to bylo negativní, ale nebylo to pozitivní. Uvidíme, co bude příští rok, ještě jsme o tom nemluvili.“ 

Vzít jezdce Ferrari se ekonomicky nevyplatí, říká Haas

Vzít jezdce Ferrari se ekonomicky nevyplatí, říká Haas

Steiner potvrdil, že Ferrari chtělo dostat Itala do týmu. „Zeptali se, ale nedostávali nás pod tlak. Rychle jsme jim objasnili, že máme pro příští rok dva jezdce. Je to jednoduché.“

„Chápeme jeho touhu závodit, ale momentálně neexistují místa,“ uvedl Sergio Marchionne pro Autosprint.

Giovinazzi se stane rezervním jezdcem týmu Alfa Romeo Sauber. Paradoxně by měl nyní držet palce Leclercovi. Pokud by Monačan přesvědčil a po roce u Sauberu přešel k Ferrari, bylo by v Sauberu místo.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Budoucí hvězda F1? Zajímavé video představuje jezdce Alfy Romeo

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00