Haas míří do Enstone, je Lotus na prodej?

Web televize Sky Sports přinesl zprávu, že Gene Haas má příští týden zavítat do sídla Lotusu v Enstone. Bude se mluvit o možném prodeji?
Haas míří do Enstone, je Lotus na prodej?

Kdo je Gene Haas? Úspěšný podnikatel, majitel týmu NASCAR a také člověk, který má v šuplíku svolení vstoupit do světa formule 1 se svým týmem už v příštím roce, ačkoliv jako reálnější se jeví rok 2016.

Příští týden by měl Haas navštívit základnu Lotusu a s ohledem na dřívější finanční problémy týmu se hovoří o možnosti prodeje. Haas chce americký tým, ale jeho představa základny v USA je v očích odborné veřejnosti brána jako naivní. Drtivá většina týmů sídlí z logistických důvodů ve Velké Británii nebo v dalších evropských zemích. Konec konců i Toyota měla a stále má své sídlo v Německu.

Mluvčí Lotusu spekulace o návštěvě Haase nepotvrdila ale ani nevyvrátila s tím, že až v pondělí se „podívá do knihy návštěv”.

Původní plány hovořily o tom, že dodavatelem šasi bude v první fázi Dallara a motor by mohlo dodávat Američanům Ferrari, pro které by byla spolupráce s americkým týmem velkým přínosem. Navíc nový šéf Scuderie zná Severní Ameriku jako své boty, vedl tam prodej vozů italské značky.

Stavět tým F1 v USA je nesmysl, vzkazuje Montoya Haasovi

Stavět tým F1 v USA je nesmysl, vzkazuje Montoya Haasovi

Haas možná odloží vstup do formule 1 na rok 2016

Haas možná odloží vstup do formule 1 na rok 2016

Další článek: Caterham propustil technického ředitele

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).