Haas měl dopoledne problém s předním křídlem

První oficiální testovací jízdu vozu nového týmu Haas dopoledne v Barceloně přerušilo selhání předního křídla.
Haas měl dopoledne problém s předním křídlem

Romainu Grosjeanovi, který dnes sedí za volantem VF-16, se přední křídlo ulomilo v nájezdu do první zatáčky po výjezdu z boxů.

S vozem se sice dokázal vrátit zpátky do garáže, nicméně ve zbytku dopolední části již nevyjel. Ráno stihl absolvovat 13 kol a se ztrátou 3,460 s na nejrychlejšího Sebastiana Vettela obsadil osmou pozici.

Tým podle Grosjeana zjišťuje příčiny selhání, z problému si však nic nedělá a odkazuje se přitom na problém, který měl v prvních zimních testech před dvěma lety v Jerezu Lewis Hamilton. Britovi tehdy na mercedesu rovněž selhalo přední křídlo.

„Selhalo nám přední křídlo,“ řekl Grosjean. „Prošetřujeme to. Myslím, že kluci ví, v čem je problém, stále to však prošetřují, aby se to již neopakovalo.“

„Něco podobného jsme viděli před dvěma lety u jiného týmu, takže to není nic tak hrozného. Může nás to stát nějaké jízdy, snad se nám ale podaří znovu vyjet a odjet nějakou vzdálenost.“

Zdržení prvních jízd nového vozu přitom přišlo už ráno, kdy tým vyjel až hodinu po začátku dnešních testů, jelikož musel na vůz nasadit nové díly, které do Barcelony dorazily v noci. První ráno však Grosjean hodnotí kladně.

„Bylo to celkem dobré ráno,“ dodal Francouz. „Pocit z vozu mám dobrý, pro kluky z týmu je důležité vědět, co si o tom myslí samotný jezdec.“

„Vůz se chová dobře. Čeká nás ještě spousta práce, jsem ale spokojen s tím, čeho jsme zatím dosáhli.“

Haas představil VF-16

Haas představil VF-16

„Zatím to sedí s našimi daty ze simulátoru a všichni jsou s tím spokojeni. Jsme si vědomi toho, že budeme mít nějaké problémy, to je fakt, zároveň ale víme, že na voze máme dobré díly, máme i dobré lidi a vůz jsme připravovali dlouhou dobu, takže nás, doufejme, čeká dobrý rok.“

„Byl to výjimečný den a zkušenost, která se vám naskytne jednou za život - řídit na trati úplně nový vůz, ještě navíc v americkém týmu. Je úžasné být součástí tohoto projektu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestone: F1 je strašná, Jean Todt by měl předat vedení někomu jinému

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10