Haas: Ecclestone říká, že nový tým mít nebudu, a to mě straší

Gene Haas vnímá negativní postoj Bernieho Ecclestona k potenciálnímu novému týmu, ale svého plánu na vstup do formule 1 se přeci jen nechce vzdát. ANKETA
Haas: Ecclestone říká, že nový tým mít nebudu, a to mě straší

Startovní rošt se naposledy rozšířil v roce 2010 a FIA teď získala další naději, když ji oslovil ze zámořské NASCAR známý Gene Haas, že by měl zájem vstoupit do formule 1 s vlastním týmem.

Šéf formule 1 ale brzy vyslovil pochybnosti o úspěchu Haasova projektu. "Pan Ecclestone si myslí, že na to nemám dost peněz a že licenci nezískám, takže moje šance asi moc velké nejsou," komentoval Haas pro Espn s tím, že je Ecclestone zřejmě "brutálně upřímný".

Pak dodal: "Straší mě, když šéf F1 říká: 'Tohle si nemůžeš dovolit.' Protože on asi ví, o čem mluví. Trochu mě to odradilo, že mi říká, že licenci nezískám. Cením si toho, je lepší se to dozvědět teď než později. Nechci nad tím trávit moc času, pokud nemám šanci získat licenci."

Tato slova ale myslel Haas s určitou nadsázkou a svoji snahu zatím nevzdal.

"Chceme být americkým týmem. Myslíme si, že to je nejlákavější, ale nebudeme to vědět, dokud to nezkusíme. Pokud to nezkusíte, nemůžete selhat. Zajímali jsme se o koupi týmu, ale jsou s tím spojené problémy."

"Za prvé je to hrozně drahé a získáte mnoho zaměstnanců, za které jste zodpovědní. Některé (týmy) mají hodně dluhů, které byste museli zaplatit. Takže všechny mají své problémy."

"Začít se svým vlastním týmem má také své problémy, ale dobré na tom je, že by to byl americký tým. To opravdu byla hlavní priorita, mít americký tým soutěžící v evropské sérii. Evropané dělají věci svými způsoby a my jako Američané máme své způsoby. Myslím, že bychom mohli být konkurenceschopní a úspěšní."

Další článek: Genworth se stal novým sponzorem Williamsu, na Martini se stále čeká

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10