Haas: Ecclestone říká, že nový tým mít nebudu, a to mě straší

Gene Haas vnímá negativní postoj Bernieho Ecclestona k potenciálnímu novému týmu, ale svého plánu na vstup do formule 1 se přeci jen nechce vzdát. ANKETA
Haas: Ecclestone říká, že nový tým mít nebudu, a to mě straší

Startovní rošt se naposledy rozšířil v roce 2010 a FIA teď získala další naději, když ji oslovil ze zámořské NASCAR známý Gene Haas, že by měl zájem vstoupit do formule 1 s vlastním týmem.

Šéf formule 1 ale brzy vyslovil pochybnosti o úspěchu Haasova projektu. "Pan Ecclestone si myslí, že na to nemám dost peněz a že licenci nezískám, takže moje šance asi moc velké nejsou," komentoval Haas pro Espn s tím, že je Ecclestone zřejmě "brutálně upřímný".

Pak dodal: "Straší mě, když šéf F1 říká: 'Tohle si nemůžeš dovolit.' Protože on asi ví, o čem mluví. Trochu mě to odradilo, že mi říká, že licenci nezískám. Cením si toho, je lepší se to dozvědět teď než později. Nechci nad tím trávit moc času, pokud nemám šanci získat licenci."

Tato slova ale myslel Haas s určitou nadsázkou a svoji snahu zatím nevzdal.

"Chceme být americkým týmem. Myslíme si, že to je nejlákavější, ale nebudeme to vědět, dokud to nezkusíme. Pokud to nezkusíte, nemůžete selhat. Zajímali jsme se o koupi týmu, ale jsou s tím spojené problémy."

"Za prvé je to hrozně drahé a získáte mnoho zaměstnanců, za které jste zodpovědní. Některé (týmy) mají hodně dluhů, které byste museli zaplatit. Takže všechny mají své problémy."

"Začít se svým vlastním týmem má také své problémy, ale dobré na tom je, že by to byl americký tým. To opravdu byla hlavní priorita, mít americký tým soutěžící v evropské sérii. Evropané dělají věci svými způsoby a my jako Američané máme své způsoby. Myslím, že bychom mohli být konkurenceschopní a úspěšní."

Diskuze (49) Další článek: Genworth se stal novým sponzorem Williamsu, na Martini se stále čeká
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00