Haas do F1 vrací jméno Schumacher. Pro tým je to pocta i tlak

Syn sedminásobného mistra světa v barvách stáje Haas v letošní sezoně debutuje v nejvyšší motoristické disciplině. Podle šéfa týmu je to velká pocta, zároveň to ale vyvolá i nemalý tlak.
Foto: Haas
Haas do F1 vrací jméno Schumacher. Pro tým je to pocta i tlak | Foto: Haas

Mick Schumacher loni vyhrál šampionát formule 2 a v letošním roce v týmu Haas vytvoří jezdeckou dvojici s Nikitou Mazepinem. Otcem Micka Schumachera není nikdo jiný než sedminásobný mistr světa Michael Schumacher. Slavné příjmení se do formule 1 vrací po devíti letech, když po sezoně 2012 Michael podruhé a definitivně ukončil kariéru.

Podle šéfa Haasu Günthera Steinera je pro tým skvělé, že umožní návratu jména Schumacher. Zároveň počítá s tím, že stáj bude pod větším drobnohledem než dosud.

„Příjmení Schumacher je díky Michaelovi ve formuli 1 legendou. Podepsat smlouvu s jeho synem je fantastické a je nám ctí. Když si vzpomenu na dobu, kdy Michael ještě závodil, vybaví se mi jeho zvláštní aura. A dnes spolupracujeme s jeho synem.

Myslím, že na to, že jsme mladý tým, se nám dost věcí povedlo i nepovedlo. Vždy se ale snažíme odvést maximum. Mít Micka na palubě není jen vyznamenáním. Znamená to i zvýšený tlak. Jsem si toho plně vědom, nedělám si iluze.

Uděláme vše pro to, aby se v závodním životě mohl posunout a dosáhnout velkých věcí,“ řekl Steiner.

Podle italského inženýra Schumacherovi v prvním roce ve formuli 1 výrazně pomůže titul z formule 2. Loňská sezona druhé nejvyšší evropské formulové kategorie byla podle Steinera mimořádně kvalitní.

Další článek: Russell si nedává cíle a neřeší budoucnost

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen