Haas by mohl dát příležitost uzdravenému Fittipaldimu

Vnuk Emersona Fittipaldiho Pietro by mohl testovat s Haasem. Do vozu amerického týmu se měl posadit už dříve, ale měl vážnou nehodu.
Haas by mohl dát příležitost uzdravenému Fittipaldimu

Pietro Fittipaldi závodil v evropské F3 a vloni se stal ve své druhé sezóně šampionem již neexistující série formule V8 3.5 a to s českým týmem Lotus (Charouz Racing System).

Fittipaldi měl původně testovat s Haasem po GP Španělska. V květnu ale při závodě WEC ve Spa těžce boural a zlomil si obě nohy. Nyní už je v pořádku. V USA se nedávno zúčastnil závodu IndyCar v Ohio. 

Gunther Steiner potvrdil, že před cestou do Německa s mladým Brazilcem mluvil, aby zjistil, v jaké je kondici. Jednání mezi Haasem a Fittipaldim by se tak mohla obnovit.

„Podívám se na něj znovu, až budu zpět v Severní Karolíně a uvidíme, co pro něj můžeme na konci roku udělat. Neměli jsme s ním smlouvu, mluvili jsme o tom, že můžeme něco udělat. Když měl pak zlomené nohy, tak se to zastavilo.“ 

Sezónní testy už má formule 1 za sebou. Nejbližší příležitostí pro Fittipaldiho tak budou testy po posledním závodě v Abú Dhabí.

Foto: IndyCar

Diskuze (7) Další článek: Alonsa někteří přeceňují, říká Jody Scheckter
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen