Haas asi posadí do kokpitu platícího jezdce nebo Američana

Bude mít americký tým platícího jezdce? Gene Haas to nevylučuje.
Haas asi posadí do kokpitu platícího jezdce nebo Američana

Americký tým ve formuli 1... Snad každý si vzpomene na jistou pachuť, kterou před pár lety zanechal tým USF1. Nyní přichází se svým projektem Gene Haas, jehož jméno, co by majitele týmu NASCAR, by mělo dodávat potřebnou důvěru. Ale uvidíme…

Haas už před časem potvrdil, že ačkoliv má od FIA zelenou už pro příští rok, americké monoposty se postaví na rošt až v roce 2016. Původně se mělo jednat o šasi od Dallary a základna měla být v USA. Nyní se zdá, že hlavní sídlo sice bude za oceánem, ale pobočku bude mít tým také v Evropě a vůz si bude stavět sám. Pochopitelně kromě pohonné jednotky a další techniky, kterou patrně koupí od Ferrari.

Jezdecké složení týmu v tuto chvíli není na pořadu dne, ale je jasné, že novináře tohle téma zajímá. Haas se nechal slyšet, že jeho velkým snem je Danica Patrick.

U žen se sice věk uvádět nemá, ale Danica má už 32 let a mimo jiné také proto nabídku s díky odmítla. 

Haas proto podle svých slov sáhne k trochu jinému modelu. „Zpočátku bych byl rád, kdyby jeden řidič byl zkušeným pilotem formule, nejlépe někdo, kdo řídil vůz v roce 2014. Pak zbývá jedna sedačka, kterou by mohl obsadit Američan, nebo někdo, kdo přinese sponzorské peníze.“ 

Ve vznikajícím týmu to zřejmě nebude úplně ideální. Podle některých novinářů se prohlubují rozpory mezi Haasem a šéfem týmu Guntherem Steinerem. 

Foto: Scott Mecum, CC BY 2.0

Diskuze (16) Další článek: 3 věci, které vadí Montezemolovi na F1