Guvernér São Paula zpochybnil přesun F1 do Ria. Máme smlouvu, říká

Brazilský prezident Jair Bolsonaro před pár dny řekl, že se Velká cena Brazílie přesune v roce 2020 do Deodora nedaleko Ria. Guvernér São Paula je skeptický.
Guvernér São Paula zpochybnil přesun F1 do Ria. Máme smlouvu, říká

V Deodoru západně od centra Rio de Janeira má vyrůst nový okruh Ayrtona Senny. Velká cena Brazílie by se tam měla jet poprvé už v příštím roce. Stavba ještě nezačala a okruh nemá smlouvu. V Riu přitom okruh měli. Závod formule 1 se na něm jel naposledy v roce 1989. Dnes už okruh Jacarepagua neexistuje. Na jeho místě vyrostla infrastruktura pro olympijské hry v roce 2016.

Guverném São Paula João Doria vyrazil do boje. Podle něj má Interlagos smlouvu pro příští rok a v Riu není nic. Žádný okruh, žádný plán investic. 

„Chci jasně říci, že GP formule 1 je v São Paulu a bude pokračovat v São Paulu,“ řekl Doria.

„Do roku 2020 máme smlouvu s organizátory F1 a pokud jedna ze stran poruší tuto smlouvu, jsou zde vysoké sankce.“

„Miluji Rio, žil jsem v Riu, mám dobrý vztah se starostou a guvernérem Ria, ale budeme bojovat o udržení F1 v São Paulu.“

„Respektujeme právo Ria de Janeira, ale nezdá se mi, že by to bylo ekonomicky životaschopné.“ Podle Doria jsou proti také jezdci F1 „Chápou, že Interlagos je jedním z pěti nejlepších okruhů na světě.“

Starosta města Bruno Covas by se měl příští měsíc sejít s představiteli F1, aby projednal prodloužení smlouvy pro Interlagos.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Leclerc mi připomíná Villeneuva, říká Ecclestone

Témata článku: