Gutiérreze překvapuje úroveň podpory Haasu

Mexičan stále nemá jisté místo pro sezónu 2017.
Gutiérreze překvapuje úroveň podpory Haasu

Esteban Gutiérrez sice zatím nemá zajištěnou sedačku ve formuli 1 pro příští sezónu, vyjádřil se však obdivně na adresu svého týmu Haas za to, jaké podpory se mu z jeho strany dostává.

Pětadvacetiletý Mexičan v dosavadních sedmnácti velkých letošní sezóny nezískal ani bod, ačkoliv již pětkrát skončil jedenáctý. Haas však podle jeho slov přihlíží k množství smůly, kterou letos má.

„Ano. Jsem vlastně překvapený, jak moc mě podporují. Je to velice pozitivní,“ odpověděl Gutiérrez na dotaz, zda Haas při posuzování jeho výkonů bere v potaz i negativní vlivy, které nejsou v jeho moci.

„Člověk se hodně snaží a vidí, že si to lidé uvědomují a sledují, jak si vede a uvažují také to, že jsem neměl některé příležitosti.

Je to frustrující také pro ně, protože chtějí, abych byl úspěšný, chtějí, abych získával dobré výsledky, ale stojí za mnou.

Mluvíme o lidech, kteří mají velkou moc při rozhodování, o velice důležitých lidech, kteří jsou velmi důležití pro moji budoucnost, takže je to skvělé.“

Klepněte pro větší obrázek

Gutiérrez byl letos také několikrát kritizován svými soupeři za chování na trati, zejména za ignorování modrých vlajek.

„Musíte si všichni uvědomit, jaká je moje pozice,“ řekl. „Navenek je vidět, že se snažím, že na trati zajíždím dobře, jsem rychlý, že mám všechno pro to, abych zajel dobrý výsledek. Z toho či onoho důvodu se to však zatím nestalo.

Zároveň mě tady ale vidíte, jak jsem pozitivní, směji se, stále si hodně užívám to, co dělám. Mám velkou sebedůvěru.

Opravdu hodně věřím ve svoje schopnosti, v to, na co mám a to se nezmění jen proto, že lidé říkají různé věci nebo se mě snaží kritizovat. Opravdu by se měli soustředit a zvažovat to, jaké byly moje podmínky.“

Foto: Getty Images / Clive Mason, Clive Rose

Další článek: Wehrlein: Na první kolo nemám recept, prostě hádám

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00