Gutiérreze překvapuje úroveň podpory Haasu

Mexičan stále nemá jisté místo pro sezónu 2017.
Gutiérreze překvapuje úroveň podpory Haasu

Esteban Gutiérrez sice zatím nemá zajištěnou sedačku ve formuli 1 pro příští sezónu, vyjádřil se však obdivně na adresu svého týmu Haas za to, jaké podpory se mu z jeho strany dostává.

Pětadvacetiletý Mexičan v dosavadních sedmnácti velkých letošní sezóny nezískal ani bod, ačkoliv již pětkrát skončil jedenáctý. Haas však podle jeho slov přihlíží k množství smůly, kterou letos má.

„Ano. Jsem vlastně překvapený, jak moc mě podporují. Je to velice pozitivní,“ odpověděl Gutiérrez na dotaz, zda Haas při posuzování jeho výkonů bere v potaz i negativní vlivy, které nejsou v jeho moci.

„Člověk se hodně snaží a vidí, že si to lidé uvědomují a sledují, jak si vede a uvažují také to, že jsem neměl některé příležitosti.

Je to frustrující také pro ně, protože chtějí, abych byl úspěšný, chtějí, abych získával dobré výsledky, ale stojí za mnou.

Mluvíme o lidech, kteří mají velkou moc při rozhodování, o velice důležitých lidech, kteří jsou velmi důležití pro moji budoucnost, takže je to skvělé.“

Klepněte pro větší obrázek

Gutiérrez byl letos také několikrát kritizován svými soupeři za chování na trati, zejména za ignorování modrých vlajek.

„Musíte si všichni uvědomit, jaká je moje pozice,“ řekl. „Navenek je vidět, že se snažím, že na trati zajíždím dobře, jsem rychlý, že mám všechno pro to, abych zajel dobrý výsledek. Z toho či onoho důvodu se to však zatím nestalo.

Zároveň mě tady ale vidíte, jak jsem pozitivní, směji se, stále si hodně užívám to, co dělám. Mám velkou sebedůvěru.

Opravdu hodně věřím ve svoje schopnosti, v to, na co mám a to se nezmění jen proto, že lidé říkají různé věci nebo se mě snaží kritizovat. Opravdu by se měli soustředit a zvažovat to, jaké byly moje podmínky.“

Foto: Getty Images / Clive Mason, Clive Rose

Další článek: Wehrlein: Na první kolo nemám recept, prostě hádám

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00