Gutiérreze překvapuje úroveň podpory Haasu

Mexičan stále nemá jisté místo pro sezónu 2017.
Gutiérreze překvapuje úroveň podpory Haasu

Esteban Gutiérrez sice zatím nemá zajištěnou sedačku ve formuli 1 pro příští sezónu, vyjádřil se však obdivně na adresu svého týmu Haas za to, jaké podpory se mu z jeho strany dostává.

Pětadvacetiletý Mexičan v dosavadních sedmnácti velkých letošní sezóny nezískal ani bod, ačkoliv již pětkrát skončil jedenáctý. Haas však podle jeho slov přihlíží k množství smůly, kterou letos má.

„Ano. Jsem vlastně překvapený, jak moc mě podporují. Je to velice pozitivní,“ odpověděl Gutiérrez na dotaz, zda Haas při posuzování jeho výkonů bere v potaz i negativní vlivy, které nejsou v jeho moci.

„Člověk se hodně snaží a vidí, že si to lidé uvědomují a sledují, jak si vede a uvažují také to, že jsem neměl některé příležitosti.

Je to frustrující také pro ně, protože chtějí, abych byl úspěšný, chtějí, abych získával dobré výsledky, ale stojí za mnou.

Mluvíme o lidech, kteří mají velkou moc při rozhodování, o velice důležitých lidech, kteří jsou velmi důležití pro moji budoucnost, takže je to skvělé.“

Klepněte pro větší obrázek

Gutiérrez byl letos také několikrát kritizován svými soupeři za chování na trati, zejména za ignorování modrých vlajek.

„Musíte si všichni uvědomit, jaká je moje pozice,“ řekl. „Navenek je vidět, že se snažím, že na trati zajíždím dobře, jsem rychlý, že mám všechno pro to, abych zajel dobrý výsledek. Z toho či onoho důvodu se to však zatím nestalo.

Zároveň mě tady ale vidíte, jak jsem pozitivní, směji se, stále si hodně užívám to, co dělám. Mám velkou sebedůvěru.

Opravdu hodně věřím ve svoje schopnosti, v to, na co mám a to se nezmění jen proto, že lidé říkají různé věci nebo se mě snaží kritizovat. Opravdu by se měli soustředit a zvažovat to, jaké byly moje podmínky.“

Foto: Getty Images / Clive Mason, Clive Rose

Další článek: Wehrlein: Na první kolo nemám recept, prostě hádám

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10