Gutiérrez věří, že ve formuli 1 zůstane

Esteban Gutiérrez sice je jedním z kandidátů na vyřazení z jezdecké sestavy Sauberu, ale také je přesvědčený, že jeho kariéra ve formuli 1 bude pokračovat.
Gutiérrez věří, že ve formuli 1 zůstane

Sauber by měl příští rok nasadit Sergeje Sirotkina, ale není to jisté. A ani se neví, kdo bude druhým jezdcem, spekuluje se o Adrianu Sutilovi. Gutiérrez je tedy ve velmi nejisté situaci.

"Jak moc mě tíží, že ještě nemám smlouvu na příští rok? No, jakmile se dostanete do formule 1, musíte akceptovat, že je to pro většinu jezdců nestabilní situace," uvedl mexický závodník pro oficiální stránky soutěže.

"Stabilitu možná máte první tři měsíce, zbytek už je jízda na horské dráze. Ale na to si zvyknete a neměli byste míchat to, co se děje kolem vás, se svými výkony."

"Pointa je, že mám ve formuli 1 velké cíle a chci si je splnit. Věřím, že jsem svými výkony od Singapuru dokázal, že mám úroveň na to, abych byl ve formuli 1. Takže co se týče budoucnosti, věřím si. Bůh umístí věci tam, kam patří."

Na druhé straně by se Gutiérrez nezhroutil, kdyby z formule 1 musel přeci jen odejít.

"Kariéry jsou často nestabilní, a na to je třeba pamatovat. A pokud to víte, také vám to může poznat hodnotu ostatních věcí v životě. Život je větší než formule 1. Pro jezdce je formule 1 samozřejmě velmi důležitá, je v ní vše, co miluji: sport, technická stránka, inženýrská stránka, byznys a politická stránka."

"Ale zároveň máte svoji rodinu a přátele, máte život a musíte si hodně cenit všech věcí, které vám umožní zůstat. Já nejsem úplně závislý na formuli 1. V životě mám jiné věci, kterých si cením."

"Musíte najít správnou rovnováhu mezi svým životem ve formuli 1 a soukromou osobou, kterou jste. Můj život by se nezhroutil, kdyby formule 1 nebyla, ale jakmile tu jste, musíte jí dát vše!"

Další článek: Bod za pole position neprošel. Pomůže pohár pro nejlepšího v kvalifikaci?