Gutiérrez uznává potřebu zlepšit se, ale kritice nevěnuje pozornost

Estebanu Gutiérrezovi se ve formuli 1 zatím nedaří tak, jak se Sauberem očekává, ale věří, že je na dobé cestě za zlepšením.
Gutiérrez uznává potřebu zlepšit se, ale kritice nevěnuje pozornost

Debutová sezóna je pro Mexičana zatím těžká, nepomáhá mu ani skutečnost, že Sauber letos disponuje horší technikou než loni. Ví ale, že se musí zlepšit i on sám.

"Když bojujete v první desítce, lidé se nás vás dívají víc a můžete předvést víc," cituje Gutiérreze Autosport. "Nejsem tady, abych lidem ukazoval, co dokážu."

"Mým úkolem v tuto chvíli je pracovat s týmem, abych se dostal do toho výkonnostního okna. Na to se soustředím a to chci dokázat nejen proto, abych ukázal, že dokážu mít výsledky, ale také pro nás."

Mexický pilot je přesvědčený, že se mu v posledních závodech daří zlepšovat, a samozřejmě v tom hodlá pokračovat.

"Cítím, že na to mám, a věřím si, abych mohl tlačit, pro mě osobně je to zlepšení a dobrý krok. Mnohem lépe rozumím tomu, co se děje s vozem. Komunikace se zlepšuje."

"Myslím, že v práci jdeme velmi dobrý směrem, a tak uděláme další kroky. Myslím, že v příštích pár závodech přijde něco dobrého."

Další článek: Di Resta má smlouvu s Force Indií do konce příštího roku, ale může odejít

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10