​Gutiérrez už pomalu vzdal možnost, že získá body

Esteban Gutiérrez letos zatím nebodoval, i když získal několik jedenáctých míst. Podaří se mu to ve zbývajících závodech?
​Gutiérrez už pomalu vzdal možnost, že získá body

Grosjean letos bodoval 5x a získal tak pro Haas všech 29 bodů. Jeho mexickému kolegovi se nepodařilo bodovat ani jednou. Samotný Haas už nyní žádné další body nepotřebuje. Je na 8. místě v šampionátu a s ohledem na formu „v této části startovního roštu“ má příliš velkou ztrátu na Toro Rosso a dostatečný náskok na Renault.

„Když byly příležitosti získat body, auto mělo mechanické problémy,“ uvedl Gutiérrez. „Můj výkon byl v průběhu sezóny docela dobrý. Musíme se dívat dopředu. Body přijdou či nepřijdou, ale myslím si, že už to není důležité. Budu bojovat až do konce.“

Je pravdou, že Gutiérreze skutečně několikrát technika zradila. Naposledy brzdy v USA. Haas kvůli tomu bude v Brazílii testovat brzdové kotouče od nového dodavatele.

„Doufám, že to bude lepší. Je to něco, co nás skutečně hodně omezuje.“ Podle Gutiérreze měl Haas problémy také s motorem a aerodynamikou.  

Haas má prý zájem o Magnussena

Haas má prý zájem o Magnussena

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (10) Další článek: Lawrence Stroll se postaral o synovu kvalitní přípravu, zaměstnal i Mercedes
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".