​Gutiérrez už pomalu vzdal možnost, že získá body

Esteban Gutiérrez letos zatím nebodoval, i když získal několik jedenáctých míst. Podaří se mu to ve zbývajících závodech?
​Gutiérrez už pomalu vzdal možnost, že získá body

Grosjean letos bodoval 5x a získal tak pro Haas všech 29 bodů. Jeho mexickému kolegovi se nepodařilo bodovat ani jednou. Samotný Haas už nyní žádné další body nepotřebuje. Je na 8. místě v šampionátu a s ohledem na formu „v této části startovního roštu“ má příliš velkou ztrátu na Toro Rosso a dostatečný náskok na Renault.

„Když byly příležitosti získat body, auto mělo mechanické problémy,“ uvedl Gutiérrez. „Můj výkon byl v průběhu sezóny docela dobrý. Musíme se dívat dopředu. Body přijdou či nepřijdou, ale myslím si, že už to není důležité. Budu bojovat až do konce.“

Je pravdou, že Gutiérreze skutečně několikrát technika zradila. Naposledy brzdy v USA. Haas kvůli tomu bude v Brazílii testovat brzdové kotouče od nového dodavatele.

„Doufám, že to bude lepší. Je to něco, co nás skutečně hodně omezuje.“ Podle Gutiérreze měl Haas problémy také s motorem a aerodynamikou.  

Haas má prý zájem o Magnussena

Haas má prý zájem o Magnussena

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Lawrence Stroll se postaral o synovu kvalitní přípravu, zaměstnal i Mercedes

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10