Gutiérrez si z Grosjeanova úspěchu těžkou hlavu nedělá

Esteban Gutiérrez zažívá hořkosladký start sezóny. Zatímco jeho týmový kolega sklízí body i pozornost, Mexičan dvakrát nedokončil.
Gutiérrez si z Grosjeanova úspěchu těžkou hlavu nedělá

V Austrálii ukončila Gutiérrezův závod nehoda s Fernandem Alonsem. V Bahrajnu pak šlo o technický problém – konkrétně s brzdovým kotoučem. Gutiérrez tak již dvakrát nedokončil.

Na dotaz, zda je více povzbuzen výkonností Haasu nebo frustrován svými výsledky, reagoval: „Já to tahle nevidím. Dívám se na to, co jsem udělal a na okolnosti, které se mi přihodily. Je samozřejmě dobré vidět, že tým je na tom velmi dobře, že můj týmový kolega dokáže dokončovat vpředu. Byl jsem hned za ním.“

Gutiérrez upozornil, že také v trénincích bylo blízko Grosjeanovi. „Budu bojovat, nic mě nezastaví. Nebudu měnit svůj způsob práce nebo způsob, jak přistupuji k věcem.“ Gutiérrez si myslí, že má potřebnou rychlost a výsledky se dříve nebo později dostaví. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: ANKETA: Jaký formát kvalifikace byste si vybrali?

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen