Gutiérrez si z Grosjeanova úspěchu těžkou hlavu nedělá

Esteban Gutiérrez zažívá hořkosladký start sezóny. Zatímco jeho týmový kolega sklízí body i pozornost, Mexičan dvakrát nedokončil.
Gutiérrez si z Grosjeanova úspěchu těžkou hlavu nedělá

V Austrálii ukončila Gutiérrezův závod nehoda s Fernandem Alonsem. V Bahrajnu pak šlo o technický problém – konkrétně s brzdovým kotoučem. Gutiérrez tak již dvakrát nedokončil.

Na dotaz, zda je více povzbuzen výkonností Haasu nebo frustrován svými výsledky, reagoval: „Já to tahle nevidím. Dívám se na to, co jsem udělal a na okolnosti, které se mi přihodily. Je samozřejmě dobré vidět, že tým je na tom velmi dobře, že můj týmový kolega dokáže dokončovat vpředu. Byl jsem hned za ním.“

Gutiérrez upozornil, že také v trénincích bylo blízko Grosjeanovi. „Budu bojovat, nic mě nezastaví. Nebudu měnit svůj způsob práce nebo způsob, jak přistupuji k věcem.“ Gutiérrez si myslí, že má potřebnou rychlost a výsledky se dříve nebo později dostaví. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: ANKETA: Jaký formát kvalifikace byste si vybrali?

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10