Gutiérrez se stal novým rezervním jezdcem Ferrari

Esteban Gutiérrez přišel o závodní sedačku u Sauberu, kde budou příští rok jezdit Ericsson a Nasr. Mexičan tak zamíří do Maranella, kde se stane rezervním jezdcem.
Gutiérrez se stal novým rezervním jezdcem Ferrari

„Jsme rádi, že můžeme nabídnout Estebanovi tuto příležitost. Ačkoliv je mladý, má bohaté zkušenosti s novou generací vozů formule 1. Jsem si jistý, že se svými zkušenostmi bude mít velký přínos pro práci týmu, který se věnuje vývoji na simulátoru,“ říká šéf Scuderie Maurizio Arrivabene.

Ferrari samozřejmě také připomíná, že díky bratrům Rodríguezům má v Mexiku velké množství fanoušků. Příští rok se navíc formule 1 do země opeřeného hada vrací.

Gutiérrez pak samozřejmě poděkoval za důvěru s tím, že je velmi rád, že se stane součástí týmu s tak úžasnou historií jako je Ferrari.

Zatím není jasné, zda někdo z dosavadních testovacích jezdců u Ferrari končí. 

Další článek: Mercedes postupoval po Spa razantně

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.