Gutiérrez jedná i s jinými týmy

Gutiérrez zřejmě zůstane u Sauberu, ale podle svých slov jeho management jedná také s ostatními týmy.
Gutiérrez jedná i s jinými týmy

Esteban Gutiérrez zavítal v uplynulých dnech do Mexika, kde měl řadu povinností nejen pro sponzora, kterým je telekomunikační firma Telmex. Během tiskové konference samozřejmě přišla řeč i na jezdcovu budoucnost.

„Jsme v jednání se Sauberem a otevřeli jsme jednání s jinými týmy,“ říká Gutiérrez. „Během příštích dvou měsíců se rozhodneme, teď vyhodnocujeme všechny možnosti, které máme otevřené. Sauber je se mnou spokojený a chce pokračovat,“ dodává mexický jezdec.

Otázkou však je, kam by mohl Gutiérrez jít. Pokud pomineme Caterham a Marussii, tak nám moc možností nezbývá. Toro Rosso určitě ne a plno bude zřejmě také u Force Indie.

Životní poprvé Estebana Gutiérreze

Životní poprvé Estebana Gutiérreze

Švýcarský tým letos nebodoval a podle Gutiérreze se bude trápit i v nejbližších dvou závodech. „Vůz sám o sobě je obtížně ovladatelný. Je to velmi složité auto ve všech ohledech, ale myslím, že od začátku jsme se zlepšili. Je však pravdou, že máme problémy a to zejména na rovinkách. V krátkodobém horizontu bude Spa a Monza a to pro nás nebude dobré.“

Další článek: Do formule 1 v sedmnácti? Lammers Verstappenovi věří

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.