Gutiérrez: Hamilton si za své gesto zasloužil penalizaci

Lewis Hamilton měl být podle Estebana Gutiérreze potrestán za své nesportovní gesto během Velké ceny Maďarska.
Gutiérrez: Hamilton si za své gesto zasloužil penalizaci

Hamilton zůstal na Hungaroringu v závodě chvíli zaseknutý za Gutiérrezem, kterému bylo modrými vlajkami signalizováno, aby před sebe pustil o kolo rychlejšího pilota Mercedesu.

Když pak Hamilton Gutiérreze na cílové rovince předjížděl, vztyčil na něj prostředníček. Mexičan byl následně za ignorování modrých vlajek potrestán penalizací 5 sekund.

„Zaprvé, pravidlo říká, že máte více kol, abyste jezdce před sebe pustili, a zadruhé, musíte k tomu najít nejbezpečnější místo, kde se to dá provést,“ řekl na svou obranu Gutiérrez.

„V první polovině kola, kdy byli za mnou, jeli Lewis s Nikem (Rosbergem) spolu, přiblížili se velmi rychle, protože mají mnohem lepší auto, než mám k dispozici já.“

„Nikdy jsem nezměnil stopu ve snaze se bránit. Byl jsem si vědom toho, že jsou za mnou a jelikož jela dvě auta za sebou, vybral jsem nejbezpečnější místo, kde bych to udělal, a to bylo na hlavní rovince.“

„Nikdy jsem za to nebyl penalizován, nikdy jsem nic nepromarnil, uhnul jsem jim na nejbezpečnějším místě, abych neohrozil lidi za sebou, a já jsem nakonec ten, kdo je penalizován. On (Hamilton) by měl být penalizován za své neuctivé gesto.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jezdci se vyjádřili k Verstappenovu bránění pozice

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10