Gutiérrez doufá, že svými zkušenostmi Ferrari pomůže

Nový rezervní pilot Ferrari Esteban Gutiérrez doufá, že jeho dvouletá zkušenost coby pilota Sauberu pomůže v příští sezóně italské stáji k lepším výsledkům.
Gutiérrez doufá, že svými zkušenostmi Ferrari pomůže

Ferrari v loňské sezóně nedokázalo ani jednou vyhrát a obsadilo čtvrtou pozici v Poháru konstruktérů. Mexičan, který až do loňské sezóny závodil za Sauber, jenž byly poháněny motory Ferrari, se ke stáji z Maranella připojil jako rezervní pilot poté, co na něj u Sauberu už nezbylo místo.

„Pracoval jsem se Sauberem v posledních několika letech a myslím, že znalost motoru a toho, jak se vyvíjel z roku 2013 do roku 2014 s novým hybridním systémem, byla velmi důležitá,” řekl Gutiérrez pro oficiální stránky Ferrari po prvním dni stráveném v Maranellu, kde se seznámil s členy týmu a nechal si vytvarovat sedačku.

Gutiérrez do F1 vstoupil příliš brzy, myslí si šéf Ferrari

Gutiérrez do F1 vstoupil příliš brzy, myslí si šéf Ferrari

„Tuto zkušenost si vezmu s sebou, abych se pokusil doplnit lidi tady (v Maranellu), nabídnout jim svůj pohled a hodně se toho naučit díky zkušenostem, které mám.”

Gutiérrez rovněž doufá, že práce s dvěma bývalými šampiony Sebastianem Vettelem a Kimim Räikkönenem bude přínosem i pro něj samotného.

„Je to skvělá příležitost, mohu si tak udělat skvělou referenci ohledně toho, jak Sebastian a Kimi pracují. Oba mají spoustu zkušeností ve špičkových týmech, takže se opravdu těším na tuto zkušenost, protože se toho hodně naučím. Budu jim nablízku, abych mohl udělat další krok,” uzavřel Gutiérrez.

Další článek: Vergne nevylučuje start ve WEC, prioritou je návrat do F1