Gutiérrez: Byl jsem pod tlakem i ze strany rodiny

Esteban Gutiérrez přiznal, že snahu prosadit se ve formuli 1 mu letos komplikuje mnoho faktorů, včetně některých, o kterých veřejnost nevěděla.
Gutiérrez: Byl jsem pod tlakem i ze strany rodiny

Gutiérrez letos debutoval u Sauberu, ale nevybral si nejlepší sezónu, protože Švýcaři postavili nekonkurenceschopný monopost. A to nováčkovi velmi ztěžuje učení.

Další komplikace nastaly doma. "Ve skutečnosti se pro mě změnilo hodně věcí," vysvětloval magazínu Auto Hebdo. "V Mexiku máme velkou rodinu a život všech jejích členů, nejen můj, se radikálním a ohromujícím způsobem převrátil."

"To nevyhnutelně přineslo pnutí... Je to něco, co jsem v médiích nikdy nezmínil nebo neukázal. Nemůžete se tomu vyhnout, ale má to dopady."

Uvnitř týmu čelí Gutiérrez talentovanému Hülkenbergovi, takže zazářit není snadné.

"Dostat se ve formuli 1 na úroveň není jednoduché, musíte postupovat krok za krokem. Na začátku sezóny jsem dělal chyby, jako všichni nováčci, pak šlo o to dát dohromady všechny díly skládačky."

Velká úleva přišla v Japonsku, kde získal své první body za sedmé místo v cíli. Dodává, že jeho budoucnost ve formuli 1 teď závisí na rozhodnutí Sauberu.

"Tým ví, jaké úsilí jsem vyvinul a vyvíjím, aby si všechno sedlo, abych se rozvíjel jako pilot Grand Prix, abych se sžil s týmem. Teď to není v mých rukou."

Další článek: Maldonado se snaží utéct od Williamsu, otevřel by dveře Massovi

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10