Gutiérrez: Byl jsem pod tlakem i ze strany rodiny

Esteban Gutiérrez přiznal, že snahu prosadit se ve formuli 1 mu letos komplikuje mnoho faktorů, včetně některých, o kterých veřejnost nevěděla.
Gutiérrez: Byl jsem pod tlakem i ze strany rodiny

Gutiérrez letos debutoval u Sauberu, ale nevybral si nejlepší sezónu, protože Švýcaři postavili nekonkurenceschopný monopost. A to nováčkovi velmi ztěžuje učení.

Další komplikace nastaly doma. "Ve skutečnosti se pro mě změnilo hodně věcí," vysvětloval magazínu Auto Hebdo. "V Mexiku máme velkou rodinu a život všech jejích členů, nejen můj, se radikálním a ohromujícím způsobem převrátil."

"To nevyhnutelně přineslo pnutí... Je to něco, co jsem v médiích nikdy nezmínil nebo neukázal. Nemůžete se tomu vyhnout, ale má to dopady."

Uvnitř týmu čelí Gutiérrez talentovanému Hülkenbergovi, takže zazářit není snadné.

"Dostat se ve formuli 1 na úroveň není jednoduché, musíte postupovat krok za krokem. Na začátku sezóny jsem dělal chyby, jako všichni nováčci, pak šlo o to dát dohromady všechny díly skládačky."

Velká úleva přišla v Japonsku, kde získal své první body za sedmé místo v cíli. Dodává, že jeho budoucnost ve formuli 1 teď závisí na rozhodnutí Sauberu.

"Tým ví, jaké úsilí jsem vyvinul a vyvíjím, aby si všechno sedlo, abych se rozvíjel jako pilot Grand Prix, abych se sžil s týmem. Teď to není v mých rukou."

Další článek: Maldonado se snaží utéct od Williamsu, otevřel by dveře Massovi

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.