Gutiérrez: Byl jsem pod tlakem i ze strany rodiny

Esteban Gutiérrez přiznal, že snahu prosadit se ve formuli 1 mu letos komplikuje mnoho faktorů, včetně některých, o kterých veřejnost nevěděla.
Gutiérrez: Byl jsem pod tlakem i ze strany rodiny

Gutiérrez letos debutoval u Sauberu, ale nevybral si nejlepší sezónu, protože Švýcaři postavili nekonkurenceschopný monopost. A to nováčkovi velmi ztěžuje učení.

Další komplikace nastaly doma. "Ve skutečnosti se pro mě změnilo hodně věcí," vysvětloval magazínu Auto Hebdo. "V Mexiku máme velkou rodinu a život všech jejích členů, nejen můj, se radikálním a ohromujícím způsobem převrátil."

"To nevyhnutelně přineslo pnutí... Je to něco, co jsem v médiích nikdy nezmínil nebo neukázal. Nemůžete se tomu vyhnout, ale má to dopady."

Uvnitř týmu čelí Gutiérrez talentovanému Hülkenbergovi, takže zazářit není snadné.

"Dostat se ve formuli 1 na úroveň není jednoduché, musíte postupovat krok za krokem. Na začátku sezóny jsem dělal chyby, jako všichni nováčci, pak šlo o to dát dohromady všechny díly skládačky."

Velká úleva přišla v Japonsku, kde získal své první body za sedmé místo v cíli. Dodává, že jeho budoucnost ve formuli 1 teď závisí na rozhodnutí Sauberu.

"Tým ví, jaké úsilí jsem vyvinul a vyvíjím, aby si všechno sedlo, abych se rozvíjel jako pilot Grand Prix, abych se sžil s týmem. Teď to není v mých rukou."

Další článek: Maldonado se snaží utéct od Williamsu, otevřel by dveře Massovi

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00