Gutiérrez: Bez simulátoru je to pro nováčka těžké

Esteban Gutiérrez si postěžoval na podmínky, které mají nováčci ve formuli 1. Bez testování a simulátoru je těžké se rychle učit.
Gutiérrez: Bez simulátoru je to pro nováčka těžké

Dosavadní velmi omezené testy znamenaly pro jezdce vstupující do formule 1 jen velmi málo zkušeností, než se ocitli přímo na startovním roštu.

"Nováčci prožívají těžké časy, jak jste mohli letos a loni vidět, je to pro ně hodně těžké," řekl Gutiérrez Autosportu.

Některé týmy dokonce nemají ani jezdecký simulátor, takže se piloti nemají kde připravovat na závody. Je to i Mexičanův případ.

"U Sauberu nemáme simulátor, kvůli čemuž je to ještě těžší. Není to jako u jiných týmů, které mají simulátor a u kterých můžete zkoušet různé jezdecké techniky."

"Tahle situace nebyla jednoduchá, když se k tomu uprostřed sezóny přidala všechna ta polemika o ekonomické situaci týmu a tlak. Abyste se s tím jako nováček vyrovnali, stojí vás to hodně energie. Musíte to překonat a je výzvou si udržet motivaci."

Příští rok přijdou zcela nové vozy, což bude pro nováčky, jako jsou Kevin Magnussen, Daniil Kvjat a případně Sergej Sirotkin ještě těžší. Na druhé straně se uskuteční čtyři testy v sezóně, což jim umožní se rychleji učit.

Další článek: Jak Lauda přesvědčoval Hamiltona, aby přestoupil k Mercedesu

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10