Gutiérrez: Bez simulátoru je to pro nováčka těžké

Esteban Gutiérrez si postěžoval na podmínky, které mají nováčci ve formuli 1. Bez testování a simulátoru je těžké se rychle učit.
Gutiérrez: Bez simulátoru je to pro nováčka těžké

Dosavadní velmi omezené testy znamenaly pro jezdce vstupující do formule 1 jen velmi málo zkušeností, než se ocitli přímo na startovním roštu.

"Nováčci prožívají těžké časy, jak jste mohli letos a loni vidět, je to pro ně hodně těžké," řekl Gutiérrez Autosportu.

Některé týmy dokonce nemají ani jezdecký simulátor, takže se piloti nemají kde připravovat na závody. Je to i Mexičanův případ.

"U Sauberu nemáme simulátor, kvůli čemuž je to ještě těžší. Není to jako u jiných týmů, které mají simulátor a u kterých můžete zkoušet různé jezdecké techniky."

"Tahle situace nebyla jednoduchá, když se k tomu uprostřed sezóny přidala všechna ta polemika o ekonomické situaci týmu a tlak. Abyste se s tím jako nováček vyrovnali, stojí vás to hodně energie. Musíte to překonat a je výzvou si udržet motivaci."

Příští rok přijdou zcela nové vozy, což bude pro nováčky, jako jsou Kevin Magnussen, Daniil Kvjat a případně Sergej Sirotkin ještě těžší. Na druhé straně se uskuteční čtyři testy v sezóně, což jim umožní se rychleji učit.

Další článek: Jak Lauda přesvědčoval Hamiltona, aby přestoupil k Mercedesu

19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14. června | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00