Günther končí u Dragonu, nahradí ho Felipe Nasr

Sezóna formule E 2018/2019 má za sebou pouhé tři závody a u týmu Dragon se už schyluje k jezdecké rošádě. Počínaje nadcházejícím závodem v Mexiku nahradí Maxe Günthera u americké stáje Felipe Nasr.
Günther končí u Dragonu, nahradí ho Felipe Nasr

Šestadvacetiletý bývalý pilot týmu Sauber Felipe Nasr se tak v Mexico City dočká svého debutu ve formuli E.

Brazilský pilot by měl absolvovat zbytek probíhající sezóny s týmem Dragon, pro který měl testovat již během druhých sezónních testů v Marrákeši. Tam se ovšem nakonec do elektrického monopostu neusadil, a to kvůli zdlouhavým a tehdy neúspěšným jednáním mezi jeho agenty a zástupci Dragonu.

Nasr by mohl během sezóny přeci jen ještě jednou Maxe Günthera za volant pustit, a to 13. dubna, kdy dojde k termínové kolizi závodu formule E v Římě s podnikem zámořského šampionátu sportovních vozů IMSA WeatherTech Sportscar Championship v ulicích Long Beach. Nasr působí v USA již druhým rokem, loni se s Cadillacem týmu Whelen Engineering stal dokonce šampionem celé série.

V Mexiku se Nasr každopádně dočká svého prvního závodu s formulí od grand prix Abu Dhabi v roce 2016, což byl jeho poslední závod s týmem Sauber ve formuli 1.

Felipe Massa viní dva soupeře ze svého odstoupení v Santiagu

Felipe Massa viní dva soupeře ze svého odstoupení v Santiagu

„Postrádal jsem ty pocity, které máte, když řídíte vůz s otevřeným kokpitem. Bude zábava znovu to zažít, zjišťovat, jak se auto ovládá a pochopit celou sérii,“ řekl Nasr pro e-racing365.com.

Po závodě v Mexico City by se Brazilec měl s týmem Dragon zúčastnit i následných testů ve stejné lokalitě.

A proč se Dragon (prozatím) rozchází s Maximilianem Güntherem? Na vině může být třeba nespolehlivost a nepříliš dobré výsledky v první třech závodech sezóny. Toto je ovšem pouze spekulace, důvody mohou být i jiné.

Vítěz jednoho závodu formule 2 z roku 2018 havaroval v kvalifikacích v Rijádu i v Marrákeši a v závodech poté obsadil patnácté a dvanácté místo.

Během závodu v ulicích Santiaga poté Günther kolidoval s monopostem Venturi Felipeho Massy, za což ho následně brazilský pilot kritizoval. Kvůli technickým problémům nakonec Němec s vozem Dragon čilský závod vůbec nedokončil.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Revoluce nebo maskování? Mercedes překvapil obrázkem nového vozu

11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.
21:55 | V Algarve bude jediná DRS zóna. Detekční bod je 65 metrů za 14. zatáčkou a aktivační 125 metrů za 15. (poslední) zatáčkou.
19:23 | Pamatujete na Vitalije Petrova? Vrací se do formule 1... jako steward pro GP Portugalska.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10