Gumový nos Red Bullu je v pořádku

Kromě technických expertů ujistila i FIA, že ohebný nos monopostu Red Bullu Racing vyhovuje všem technickým pravidlům.
Gumový nos Red Bullu je v pořádku

Po závodě v Abú Zabí se internetem začaly šířit obrázky a videa ze zastávky v boxech Sebastiana Vettela, při které tým měnil nos vozu. Je na nich vidět, že se žlutá špička nosu pod rukama mechanika kroutí a vypadá gumově.

Mnozí proto začali Red Bull podezírat z nelegální ohebnosti části vozu, ale špička nosu žádným testům flexibility nepodléhá. Naopak, je záměrně konstruována takto měkká, aby absorbovala část energie při případné kolizi.

Potvrdili to nejen techničtí experti, ale italští novináři dokonce požádali o potvrzení Mezinárodní automobilovou federaci, a ta jim ho poskytla. Měkký nos vozu je v pořádku a odpovídá pravidlům. Jeho gumovost nepřináší aerodynamickou výhodu.

Tuhost u nosu vozu se zkoumá až v jeho střední a zadní části, aby se za jízdy neohýbal tak, že by se k zemi přibližovalo přední přítlačné křídlo, což už by znamenalo nelegální ovlivňování vlastností aerodynamiky vozu.

Další článek: Toro Rosso pracovalo v Abú Zabí na letošním i příštím voze

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..