Gumový nos Red Bullu je v pořádku

Kromě technických expertů ujistila i FIA, že ohebný nos monopostu Red Bullu Racing vyhovuje všem technickým pravidlům.
Gumový nos Red Bullu je v pořádku

Po závodě v Abú Zabí se internetem začaly šířit obrázky a videa ze zastávky v boxech Sebastiana Vettela, při které tým měnil nos vozu. Je na nich vidět, že se žlutá špička nosu pod rukama mechanika kroutí a vypadá gumově.

Mnozí proto začali Red Bull podezírat z nelegální ohebnosti části vozu, ale špička nosu žádným testům flexibility nepodléhá. Naopak, je záměrně konstruována takto měkká, aby absorbovala část energie při případné kolizi.

Potvrdili to nejen techničtí experti, ale italští novináři dokonce požádali o potvrzení Mezinárodní automobilovou federaci, a ta jim ho poskytla. Měkký nos vozu je v pořádku a odpovídá pravidlům. Jeho gumovost nepřináší aerodynamickou výhodu.

Tuhost u nosu vozu se zkoumá až v jeho střední a zadní části, aby se za jízdy neohýbal tak, že by se k zemi přibližovalo přední přítlačné křídlo, což už by znamenalo nelegální ovlivňování vlastností aerodynamiky vozu.

Další článek: Toro Rosso pracovalo v Abú Zabí na letošním i příštím voze

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen