Guenther Steiner končí v roli šéfa týmu Haas. Nahradí ho Ajao Komacu | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Guenther Steiner končí v roli šéfa týmu Haas. Nahradí ho Ajao Komacu

Guenther Steiner po osmi sezonách končí v týmu Haas, který spoluzaložil. V čele americké stáje ho nahradí Ajao Komacu.

Nečekanou zprávu ve středu večer oznámil tým Haas. Americká stáj informovala o tom, že v jejím čele končí její dlouholetý šéf Guenther Steiner, kterého nahradí Ajao Komacu. 

Steiner byl součástí projektu týmu Haas v F1 od samotného počátku a společně s majitelem organizace, Genem Haasem, se podílel i na jeho založení. V poslední době měl však Steiner se svým zaměstnavatelem neshody – například co se investic do týmu týká, a stejně tak v oblasti technického směřování.

Steiner byl týmovým šéfem Haasu od samotného vstupu stáje do F1 v roce 2016. Nyní však Ital ve své pozici končí poté, co mu nebyla prodloužena smlouva. Připomeňme, že tým Haas prožil velmi špatnou sezonou 2023, ve které skončil na posledním desátém místě v Poháru konstruktérů. 

V roli týmového šéfa Steinera nahradí Japonec Ajao Komacu. Ten není v americké organizaci žádným nováčkem, jelikož v ní působí již od roku 2016 a v poslední době zastával funkci hlavního inženýra.

„Na úvod bych rád poděkoval Guentherovi Steinerovi za jeho tvrdou práci v uplynulých deseti letech a popřál mu vše dobré do budoucna,“ uvedl v tiskovém prohlášení Gene Haas.

„Abyhcom se jako organizace posunuli, bylo jasné, že musíme zlepšit naše výkony na trati. Tím, že funkci šéfa převzal Ajao Komacu jsme dali jasně najevo, že v srdci našeho managementu je inženýrství,“ dodal dále majitel týmu Haas.

Doporučujeme

Články odjinud