Grosjeanovy ambice rostou, chtěl by brzy začít vyhrávat

Francouzský pilot má za to, že vůz Lotusu je dost kvalitní na boje o nejvyšší příčky, byť příliš nečeká, že by to letos stačilo na boj o titul.
Grosjeanovy ambice rostou, chtěl by brzy začít vyhrávat

Šestadvacetiletý rodák ze Ženevy zažil smolný vstup do sezony, když nedokázal plně využít potenciál svůj, ani svého vozu. V prvních dvou závodech nedojel do cíle. Pak se na něj ale začala štěstěna opět usmívat, v Číně dojel šestý (jednalo se o Grosjeanovy první body) a v Bahrajnu třetí, což znamenalo vysoký přísun potřebné motivace a sebevědomí.

"Je to můj sen, doufám, že se jednou stanu šampionem. Musí to ale přijít krůček po krůčku. Nejdříve body, poté stupně vítězů a poté vítězství. Taková cesta vede k titulům. Dosud jsme dosáhli stupňů vítězů. Dalším výškovým táborem je tedy vítězství a možná i víc. Už zimní testy ukázaly, že je vůz opravdu dobrý. Třetí místo v kvalifikaci v Melbourne bylo parádní. Pak už se nám tolik nedařilo a nezískali jsme výsledky, které bychom si zasloužili. 

Věděli jsme ale, že máme kvalitní auto. Tým se soustředí na to, abychom vůz pravidelně vylepšovali a vyvíjeli, což bude klíčové. Máme v rukou dobrý materiál, a tak nám teď nezbývá nic jiného než se pokusit ho ještě vylepšit. Čekají nás důležité štace v Mugellu, Barceloně a Monaku. A pokud vše uděláme tak, jak máme, můžeme si před koncem sezony dojet pro vítězství. Tato sezona bude velmi těsná, ale Pohár konstruktérů není naším cílem, tím je čtvrté místo. Momentálně jsme třetí, čehož bychom se chtěli držet. Jsme na dobré cestě, ale je jasné, že na to, abychom mohli pomýšlet na tituly, nám ještě určité kroky chybí. Ale do budoucna, proč ne," řekl Romain Grosjean.

Další článek: Mika Salo řadí Räikkönena mezi kandidáty na boj o titul