Grosjeanovi v první části vyšel risk s pneumatikami

Romain Grosjean v první části kvalifikace ušetřil super měkkou sadu pneumatik a do Velké ceny Singapuru se kvalifikoval na třetím místě. Třináctého Kimiho Räikkönena sužovaly bolesti zad.
Grosjeanovi v první části vyšel risk s pneumatikami

Romain Grosjean v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru na okruhu Marina Bay zdatně soupeřil s red bully a mercedesy a kvalifikoval se jako třetí. Kimiho Räikkönena trápila bolest zad a v kvalifikaci obsadil třináctou příčku.

Grosjean chválil tým za fantastickou práci odvedenou po pátečních problémech. "Auto jelo dobře, našli jsme správné nastavení, i když jsme odjeli málo kol. Vůz se choval dostatečně dobře na to, abychom si věřili a v první části zariskovali, když jsme nevyjeli na superměkkých pneumatikách. Byla to skvělá strategie, vyplatila se," pochvaloval si Francouz. "Myslím, že s trochou většího štěstí v kole po výjezdu z boxů jsme mohli být o místo výše. Vypadá to, že Sebastian má celkem náskok, ale máme na zítřek dostatek čerstvých pneumatik, takže naším cílem je rozhodně pódium."

Räikkönena limitovaly potíže se zády. "Dnešek bohužel nešel podle plánu, ráno jsem pořádně nemohl řídit, takže jsme v tréninku neudělali všechno, co jsme chtěli. Pořád cítím bolest a v kvalifikaci jsem nemohl udělat o moc víc," přiznal. "Není to poprvé, co jsem řídil s problémem, a asi to není ani naposledy. Ale zítra budu na roštu a z naší startovní pozice se pokusíme vytěžit maximum."

Ředitel traťových operací Alan Permane měl smíšené pocity. "Je smůla, že Kimi měl problém se zády, který mu přinesl bolest a ovlivnil jeho výkonnost, naopak Romain si po včerejších potížích užíval perfektní den. Se třetím místem jsme spokojeni a těšíme se na dobrý závod," věří.

Inženýr dále upozornil, že po dvou pro vůz obtížných velkých cenách Belgie a Itálie přicházejí na řadu tratě vyžadující vysoký přítlak, jako je právě Singapur. Tady tým očekával zlepšení, které přišlo. "Při dlouhých jízdách byl náš vůz druhý nejrychlejší hned za red bully. Bude těžké porazit Sebastiana, je ve velmi dobré formě, ale není důvod, proč by Romain nemohl dosáhnout na pódium. V minulosti jsme viděli i několik Kimiho bojovných jízd závodním polem. Mohli bychom zažít vzrušující a úspěšný závod," věří Permane.

Další článek: Je to smutné, říká k výkonu Ferrari Alonso

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.