Grosjeanovi se nelíbí vnější okruh v Bahrajnu. Už o tom mluvil s Vettelem

Někteří jezdci jsou z okruhu, na kterém se pojede Velká cena Sachíru, nadšení. Jiní ale jejich nadšení nesdílí.
Grosjeanovi se nelíbí vnější okruh v Bahrajnu. Už o tom mluvil s Vettelem

Vnější okruh v Bahrajnu sice má 11 zatáček, ale také dlouhé rovinky a je krátký. Formule 1 očekává časy na jedno kolo pod 54 sekund. Samotný závod má mít 87 kol. 

Zatímco někteří jezdci volbu pro druhý závod v Bahrajnu chválili a označili ji za „úžasnou“, Grosjean minulý týden v Belgii uvedl, že ho rozhodnutí „úplně nepřesvědčilo“, protože se domnívá, že by to mohla být „noční můra“ v kvalifikaci kvůli provozu a v závodě kvůli modrým vlajkám.

Na vnějším okruhu v Bahrajnu uvidíme podruhé v historii kolo pod 1 minutu a bude rekordní

Na vnějším okruhu v Bahrajnu uvidíme podruhé v historii kolo pod 1 minutu a bude rekordní

Romain Grosjean je společně s Vettelem a Wurzem ve vedení Asociace jezdců grand prix (GPDA).

Na otázku, zda diskutoval o svých obavách s kolegy z vedení GPDA, reagoval pro Motorsport.com: „S Vettelem ano. Nebudu vám ukazovat emotikon, kterým mi na to odpověděl na WhatsAppu!“

„Wurz a já jsme ještě neměli čas si promluvit si. Prozatím se věnujeme mnoha dalším tématům. Na Sachír jsem vyjádřil svůj názor. Zdá se, že ne každému se to líbilo.“

Podle Grosjeana není konfigurace okruhu ideální a jezdci o tom budou diskutovat. V prostředí F1 podle svých slov není jediný, komu se nápad nelíbí.

Naopak Esteban Ocon uvedl, že závod bude úžasný. „Je to velmi rychlé, je to jen 55sekundové kolo, což je něco nového,“ řekl Ocon. „Na těch rovinkách to podle mě bude skvělé. Bude to zřejmě největší bitva, jakou jsme ve F1 za poslední roky měli.“

Další článek: Velká cena Portugalska s portugalským jezdcem? Da Costa o to usiluje

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)