Grosjeanovi psycholožka pomohla tolik, že s ní nechce přestat pracovat

Romain Grosjean prozradil, že se bude i nadále spoléhat na pomoc psycholožky, i když už nemá takové problémy jako dřív.
Grosjeanovi psycholožka pomohla tolik, že s ní nechce přestat pracovat

Odbornou pomoc vyhledal Francouz už předloni, když se během závodních víkendů nedokázal soustředit na správné věci a často boural. Zašel za psycholožkou Meriel Selmiovou.

"Je to důležité, umožňuje mi to se zlepšovat. Že jsem za ní šel, neznamená, že bych byl nemocný nebo blázen. Chtěl jsem se pokusit tomu porozumět a zlepšit se."

Výsledky byly natolik dobré, že v této spolupráci bude pokračovat. "Nechci přestat, protože se chci dál zlepšovat. Myslím, že mi to umožňuje se zlepšovat, chápat čím dál víc věcí, mít v rukou čím dál víc nástrojů. Pokaždé se to týká jiného tématu, může to být pracovní nebo osobní."

Jak s pilotem formule 1 pracuje, vysvětlila přímo Selmiová. "Když se na této úrovni hraje o tisíciny sekundy, je třeba být připraven čelit všemu, co se může stát," uvedla.

"Práce psychologa obecně rozvíjí tuto schopnost přizpůsobit se prostředí. Výkonnost se neredukuje na vstup, start, konec nebo první zatáčku. Důležitá je hlavně předchozí příprava. Je třeba pracovat na všech těchto elementech, které můžou narušit schopnosti a dovednosti."

"S Romainem pracujeme na jeho prostředí během víkendu Grand Prix, na věcech, které může a nemůže ovlivnit. To mu umožňuje dělat svoji práci, lépe se poznat a lépe zvládat události."

Pilot Lotusu dodal: "Každý element je důležitý, když jde o rychlé o rozhodování. Mentální příprava je jedním z nich a já v tomto přístupu budu pokračovat, dokud mě bude posilovat. V žádném případě nejde o slabinu, ale spíš o identifikaci slabin, abych se jich zbavil nebo je lépe zvládal."

Diskuze (44) Další článek: Týmu Toro Rosso by se hodil měsíční odklad prvního závodu
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.
19:54 | Sebastian Vettel musí před stewardy. Nezpomalil během červených vlajek v prvním tréninku.
19:11 | McLaren nebude příští rok závodit v IndyCar. Zatím nevylučuje, že by jel s Alonsem Indy 500, ale celou sezónu podle Browna ne. Není připravený.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10