Grosjeanovi psycholožka pomohla tolik, že s ní nechce přestat pracovat

Romain Grosjean prozradil, že se bude i nadále spoléhat na pomoc psycholožky, i když už nemá takové problémy jako dřív.
Grosjeanovi psycholožka pomohla tolik, že s ní nechce přestat pracovat

Odbornou pomoc vyhledal Francouz už předloni, když se během závodních víkendů nedokázal soustředit na správné věci a často boural. Zašel za psycholožkou Meriel Selmiovou.

"Je to důležité, umožňuje mi to se zlepšovat. Že jsem za ní šel, neznamená, že bych byl nemocný nebo blázen. Chtěl jsem se pokusit tomu porozumět a zlepšit se."

Výsledky byly natolik dobré, že v této spolupráci bude pokračovat. "Nechci přestat, protože se chci dál zlepšovat. Myslím, že mi to umožňuje se zlepšovat, chápat čím dál víc věcí, mít v rukou čím dál víc nástrojů. Pokaždé se to týká jiného tématu, může to být pracovní nebo osobní."

Jak s pilotem formule 1 pracuje, vysvětlila přímo Selmiová. "Když se na této úrovni hraje o tisíciny sekundy, je třeba být připraven čelit všemu, co se může stát," uvedla.

"Práce psychologa obecně rozvíjí tuto schopnost přizpůsobit se prostředí. Výkonnost se neredukuje na vstup, start, konec nebo první zatáčku. Důležitá je hlavně předchozí příprava. Je třeba pracovat na všech těchto elementech, které můžou narušit schopnosti a dovednosti."

"S Romainem pracujeme na jeho prostředí během víkendu Grand Prix, na věcech, které může a nemůže ovlivnit. To mu umožňuje dělat svoji práci, lépe se poznat a lépe zvládat události."

Pilot Lotusu dodal: "Každý element je důležitý, když jde o rychlé o rozhodování. Mentální příprava je jedním z nich a já v tomto přístupu budu pokračovat, dokud mě bude posilovat. V žádném případě nejde o slabinu, ale spíš o identifikaci slabin, abych se jich zbavil nebo je lépe zvládal."

Další článek: Týmu Toro Rosso by se hodil měsíční odklad prvního závodu

22. července | Bývalý poradce Ricciarda od něj chce 10 milionů liber jako podíl ze mzdy a dalších smluvních prvků. Australan se bude u soudu bránit. odkaz
20. července | Závod W Series v Assenu vyhrála Emma Kimiläinen.
18. července | Haas se nám přejmenuje na Lighting Volt Haas F1 Team.... Lighting Volt je nový název Rich Energy.
18. července | Austrálie prodloužila smlouvu s F1 do roku 2025 (původní smlouva končila v roce 2023).

GP Německa 2019

Pátek 26. července 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. července 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. července 2019
Závod 15.10