Grosjeanovi psycholožka pomohla tolik, že s ní nechce přestat pracovat

Romain Grosjean prozradil, že se bude i nadále spoléhat na pomoc psycholožky, i když už nemá takové problémy jako dřív.
Grosjeanovi psycholožka pomohla tolik, že s ní nechce přestat pracovat

Odbornou pomoc vyhledal Francouz už předloni, když se během závodních víkendů nedokázal soustředit na správné věci a často boural. Zašel za psycholožkou Meriel Selmiovou.

"Je to důležité, umožňuje mi to se zlepšovat. Že jsem za ní šel, neznamená, že bych byl nemocný nebo blázen. Chtěl jsem se pokusit tomu porozumět a zlepšit se."

Výsledky byly natolik dobré, že v této spolupráci bude pokračovat. "Nechci přestat, protože se chci dál zlepšovat. Myslím, že mi to umožňuje se zlepšovat, chápat čím dál víc věcí, mít v rukou čím dál víc nástrojů. Pokaždé se to týká jiného tématu, může to být pracovní nebo osobní."

Jak s pilotem formule 1 pracuje, vysvětlila přímo Selmiová. "Když se na této úrovni hraje o tisíciny sekundy, je třeba být připraven čelit všemu, co se může stát," uvedla.

"Práce psychologa obecně rozvíjí tuto schopnost přizpůsobit se prostředí. Výkonnost se neredukuje na vstup, start, konec nebo první zatáčku. Důležitá je hlavně předchozí příprava. Je třeba pracovat na všech těchto elementech, které můžou narušit schopnosti a dovednosti."

"S Romainem pracujeme na jeho prostředí během víkendu Grand Prix, na věcech, které může a nemůže ovlivnit. To mu umožňuje dělat svoji práci, lépe se poznat a lépe zvládat události."

Pilot Lotusu dodal: "Každý element je důležitý, když jde o rychlé o rozhodování. Mentální příprava je jedním z nich a já v tomto přístupu budu pokračovat, dokud mě bude posilovat. V žádném případě nejde o slabinu, ale spíš o identifikaci slabin, abych se jich zbavil nebo je lépe zvládal."

Další článek: Týmu Toro Rosso by se hodil měsíční odklad prvního závodu

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00