Grosjeanova smlouva s Lotusem na příští rok je připravena k podpisu

Šéf týmu Lotus Eric Boullier ujistil, že s Romainem Grosjeanem počítá i v příští sezóně. Kimi Räikkönen by měl zůstat také.
Grosjeanova smlouva s Lotusem na příští rok je připravena k podpisu

Grosjean si prožívá komplikovaný návrat do formule 1, kvůli postartovním nehodám už dostal jeden zákaz startu a neustále nad ním visí hrozba dalšího.

I z tohoto důvodu ho Lotus zatím nepotvrdil pro příští rok, ale jedná se už jen o formalitu. "Ujistili jsme ho o jeho budoucnosti, že zůstane u nás, ale dnes to nemůžu realizovat," uvedl Boullier v neděli pro BBC. "Je tu ta věc s FIA a zákazem startu, takže to musím udělat ve správnou chvíli."

"On ví, že má naši podporu, bez ní by tu dnes nebyl. Vedeme interní diskuze. Všechno je připraveno, smlouvu už schválilo představenstvo. Je to jen otázka nalezení příležitosti, abychom to uskutečnili."

Boullierovi pochopitelně udělalo radost, že se francouzský jezdec dokázal na startu v Koreji vyhnout problémům. "Bylo dobré vidět Romaina jet rozumně navzdory tlaku, pod kterým byl. Myslím, že se ze svých zkušeností učí, bude díky nim silnější."

"Je to rychlý jezdec, talentovaný, jakmile projede první zatáčkou, je to skutečný závodní jezdec. Zaslouží si být ve formuli 1, přivedli jsme ho zpět, protože věříme, že má ve formuli 1 budoucnost. Bylo by pošetilé přivést ho zpět a pak se ho zbavit."

Jezdecké složení Lotusu v příštím roce tak s největší pravděpodobností zůstane nezměněné, Räikkönen už dříve svými výkony aktivoval opci na příští sezónu. Fin ovšem dělá se svojí budoucností tajnosti a chce ji oficiálně odhalit až v den svých 33. narozenin, tedy ve středu 17. října.

Diskuze (26) Další článek: Ferrari i Red Bull popírají Vettelův přestup v roce 2014
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00