Grosjeana uvidíme v prvním pátečním tréninku až v Singapuru

Romain Grosjean má drobný, ale nepříjemný problém. Jeho příprava na velkou cenu teď bude po pět závodních víkendů omezená.
Grosjeana uvidíme v prvním pátečním tréninku až v Singapuru

V prvních pátečních trénincích se sveze Jolyon Palmer, který pokaždé nahradí právě Grosjeana a to v Rakousku, Británii, Maďarsku, ve Spa i v Monze. Grosjean se tak v prvním tréninku objeví až v Singapuru.

Palmer vloni vyhrál GP2 a příští rok chce získat závodní sedačku v F1. Vloni testoval pro Force Indii a letos je rezervním jezdcem Lotusu. Viděli jsme ho už v trénincích v Číně, Bahrajnu a Barceloně. Kromě toho se projede i v testech, které jsou po Rakousku.

„Pro Romaina jsou to okruhy, které velmi dobře zná, takže dopad na jeho závodní víkend bude minimální,“ řekl šéf týmu Federico Gastaldi. „Máme dobrou jezdeckou sestavu, která velmi dobře spolupracuje. Naši inženýři jsou velmi nadšení ze zpětné vazby, kterou dostávají od všech tří našich jezdců.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci Williamsu věří v silné Rakousko a boj s Ferrari

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton