Grosjeana uvidíme v prvním pátečním tréninku až v Singapuru

Romain Grosjean má drobný, ale nepříjemný problém. Jeho příprava na velkou cenu teď bude po pět závodních víkendů omezená.
Grosjeana uvidíme v prvním pátečním tréninku až v Singapuru

V prvních pátečních trénincích se sveze Jolyon Palmer, který pokaždé nahradí právě Grosjeana a to v Rakousku, Británii, Maďarsku, ve Spa i v Monze. Grosjean se tak v prvním tréninku objeví až v Singapuru.

Palmer vloni vyhrál GP2 a příští rok chce získat závodní sedačku v F1. Vloni testoval pro Force Indii a letos je rezervním jezdcem Lotusu. Viděli jsme ho už v trénincích v Číně, Bahrajnu a Barceloně. Kromě toho se projede i v testech, které jsou po Rakousku.

„Pro Romaina jsou to okruhy, které velmi dobře zná, takže dopad na jeho závodní víkend bude minimální,“ řekl šéf týmu Federico Gastaldi. „Máme dobrou jezdeckou sestavu, která velmi dobře spolupracuje. Naši inženýři jsou velmi nadšení ze zpětné vazby, kterou dostávají od všech tří našich jezdců.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jezdci Williamsu věří v silné Rakousko a boj s Ferrari

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.