Grosjeana překvapilo personální zemětřesení u Alpine

Francouzský pilot věří, že je jeho bývalý tým v dobrých rukou. Změny ve vedení nicméně nečekal.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Grosjeana překvapilo personální zemětřesení u Alpine | Foto: Getty Images / Peter Fox

Romain Grosjean za tým z Enstone závodil v roce 2009 a v sezonách 2012 až 2015 (tehdy tým nesl název Lotus). Býval rovněž součástí juniorky Renaultu. V barvách Lotusu nasbíral osm umístění na stupních vítězů. Spoustu zaměstnanců týmu pochopitelně dobře zná.

V průběhu zimy nicméně v Alpine nastala řada změn. Odešel Cyril Abiteboul, povýšil Marcin Budkowski a závodním ředitelem se stal Davide Brivio. Grosjean očekává, že Alpine bude mít světlou budoucnost.

„Změny jsem pozorně sledoval a docela mě překvapily. Brivia, toho chlapíka od Suzuki, trošku znám. Jsem velký příznivec MotoGP, takže jsem viděl, jak získal titul. Závodění očividně rozumí, takže pro Renault by to mohl být dobrý tah.

Přeju týmu to nejlepší. S Renaultem jsem strávil 10 let života. Doufám, že se jim bude dařit a podaří se jim navázat na to, co začali budovat v loňském roce. Mělo by se jim dařit,“ věří Grosjean.

Za tým Alpine letos budou závodit Fernando Alonso společně s Estebanem Oconem. Vůz A521 bude představen v průběhu února. Očekává se, že oproti loňskému roku, kdy tým vystupoval ještě pod názvem Renault, ponese odlišné zbarvení.

Romain Grosjean letos ve formuli 1 závodit nebude, odejde za oceán do série IndyCar, kde bude hájit barvy týmu Dale Coyne Racing.

Další článek: Bral to s klidem. Sportovní komisař popsal okolnosti Hamiltonovy penalizace v Monze

Témata článku: , ,