Grosjeana nahradí v závodě Pietro Fittipaldi

Zraněného Romaina Grosjena nahradí v Grand Prix Sachíru náhradní jezdec Haasu Pietro Fittipaldi.
Grosjeana nahradí v závodě Pietro Fittipaldi

Romain Grosjean se zotavuje po hrozivé nehodě z Velké ceny Bahrajnu. Původní podezření, že má zlomeninu žebra, se nepotvrdilo. Grosjean má však popálené ruce. Z nemocnice by měl být propuštěn v úterý.

Ve Velké ceně Sachíru, která se jede na vnějším okruhu v Bahrajnu už tento víkend, ho nahradí Pietro Fittipaldi.

„Poté, co bylo rozhodnuto, že nejlepší věcí pro Romaina je vynechat alespoň jeden závod, byla volba nasadit Pietra docela snadná,“ uvedl šéf týmu Guenther Steiner.

Lékař byl na místě za 9 sekund. Cestu plameny musel prorazit hasicí přístroj

Lékař byl na místě za 9 sekund. Cestu plameny musel prorazit hasicí přístroj

Čtyřiadvacetiletý vnuk slavného Emersona Fittipaldiho je společně s Delétrazem rezervním jezdcem týmu Haas, takže jeho angažmá není až tak překvapivé. Tým navíc dobře zná, což zmínil i Steiner.

„Je to správná věc a je to pro něj dobrá příležitost. Byl trpělivý a na tuto příležitost byl vždy připraven – a teď to přišlo. Proto ho chceme v autě a jsem si jistý, že odvede dobrou práci. Je velmi náročné být povolán na poslední chvíli, ale jak jsem řekl, myslím si, že je to správná věc pro tým Haas F1.“

„Jsem šťastný, že je Romain v pořádku a zdravý. To je nejdůležitější, uvedl Pietro Fittipaldi.

„Jsme velmi rádi, že jeho zranění jsou po tak velkém incidentu relativně malá. Není to ideální soubor okolností, který mi poskytl první příležitost zúčastnit se závodu formule 1, ale jsem nesmírně vděčný Gene Haasovi a Guentheru Steinerovi za jejich důvěru, že mě tento víkend posadí za volant.“

„V této sezóně jsem hodně pracoval s týmem, jak na trati, tak na simulátoru, takže jsem dobře obeznámen s provozními postupy týmu o víkendu grand prix. Dám do toho vše a těším se, až v pátek v Bahrajnu začnu ve volném tréninku.“

Fotogalerie: Následky děsivé nehody Romaina Grosjeana

Fotogalerie: Následky děsivé nehody Romaina Grosjeana

Fittipaldi měl sám v květnu 2018 vážnou nehodu, při které si zlomil ve Spa v závodě WEC obě nohy. Kromě WEC závodil třeba v DTM. V roce 2017 vyhrál sérii V8 3,5 s českým týmem Charouz. Poté zkoušel štěstí dokonce i v IndyCar a jeden závod odjel v japonské super formuli.

Fittipaldi testoval s vozem Haasu v letech 2018 a 2019. Do současného vozu VF-20 se ale poprvé posadí až v pátek v tréninku.

Další článek: Lékař byl na místě za 9 sekund. Cestu plameny musel prorazit hasicí přístroj

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00