Grosjean: Za dva roky jsem od Räikkönena slyšel jen jednu větu

Romain Grosjean potvrdil, že je Kimi Räikkönen mimo okruh svých přátel velmi uzavřený. Mezi týmovými kolegy u Lotusu nebyl vůbec žádný vztah.
Grosjean: Za dva roky jsem od Räikkönena slyšel jen jednu větu

Grosjean se do formule 1 vrátil s Räikkönenem loni a dlouhou dobu na něj ztrácel, až letos v druhé polovině sezóny se mu dařilo srovnat tempo.

"Kimi se do formule 1 vrátil ve velkém stylu a odvedl opravdu super práci," chválil Grosjean v rozhovoru pro Auto Hebdo. "Takže je zřejmé a přirozené, že i když u Lotusu nebyla jednička a dvojka, on byl hlavní hvězdou, řekněme."

"Je jisté, že měl přede mnou náskok, ale já jsem se snažil pochopit, jak přistupuje ke Grand Prix víkendům, jak připravuje své auto pro závod, co dělá nebo nedělá, aby mu to v neděli šlo vždy dobře."

Pracovně tedy Grosjean neměl, co by Räikkönenovi vytknul. Co se týče osobního vztahu, nemá co komentovat, protože žádný nebyl.

"Je to dost zvláštní člověk. Nebyl tu vůbec žádný lidský vztah. Dokonce jsem byl překvapený, když jsem přijel do Spa a on mi řekl: 'Blahopřeji k dítěti.' To bylo asi všechno, co mi za ty dva roky řekl..."

Teď bude mít Grosjean nového týmového kolegu v Pastoru Maldonadovi. "Moc dobře ho neznám," uvedl na Venezuelanovu adresu. "Kromě pár setkání v GP2... Ale myslím, že je asi velmi rychlý na jedno kolo."

"Když jde všechno dobře s autem a kolem auta, když všemu rozumí, asi je velmi rychlý, jak jsme viděli v Grand Prix Španělska 2012. Bude to pro mě zajímavé, abych se ještě zlepšil ve srovnání s novým kolegou."

Další článek: Marussia je blízko prodloužení smlouvy s Chiltonem

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10