Grosjean z Nürburgringu odjíždí se zdravým prstem a prvními body

Romain Grosjean se v úvodu Velké ceny Eifelu obával, že z Nürburgringu odjede se zlomeným prstem. Místo toho si pilot týmu Haas z Německa odváží první body v letošní sezóně formule 1.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Grosjean z Nürburgringu odjíždí se zdravým prstem a prvními body | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Po špatném startu se Grosjean propadl z 16. na poslední pozici. Když pak Kimi Räikkönen vyjel lehce mimo trať do štěrkové zóny, jeden z kamínků zasáhl také Grosjeanovu ruku.

Francouz si okamžitě do rádia týmu postěžoval na bolest prstu a obával se, že jej má zlomený. Grosjean ale bolest překonal a odměnou mu po strategii jedné zastávky bylo deváté místo. Poprvé v letošní sezóně tak Grosjean bodoval.

„Měl jsem nedotáčivý vůz. Kimi vyjel do štěrku, (kamínek) mě trefil do špatného místa a zpočátku to bylo celkem bolestivé. Nejprve jsem si myslel, že je to zlomené, na kloubu je velká modřina. Několik kol jsem jel s narovnaným ukazováčkem,“ popsal v cíli devátý Grosjean.

Grosjean nakonec bodoval poprvé od loňské Velké ceny Německa na Hockenheimu. Tým Haas pak na bodech skončil poprvé od letošního závodu v Maďarsku, kde dojel desátý.

„Jsem velmi šťastný za všechny (v týmu) a za všechnu tvrdou práci v poslední době. Od prvního závodu na Silverstonu jsme opravdu vylepšovali vůz a zlepšovali se. Když dnes vyjel safety car, nebyla to pro mě dobrá zpráva, dokázali jsme ale dostat teplotu (zpět do pneumatik) a udržet deváté místo. Je to dobrá zpráva.“

Druhý pilot Haasu Kevin Magnussen obsadil třinácté místo.

Další článek: Ricciardo úplně zapomněl na shoey! Nakonec to napravil

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00