Grosjean v kvalifikaci opět předčil kolegu Räikkönena

Oba jezdci Lotusu postoupili do závěrečného kvalifikačního klání. Räikkönena ve třetí části kvalifikace poškodila drobná jezdecká chyba.
Grosjean v kvalifikaci opět předčil kolegu Räikkönena

Kimi Räikkönen do zítřejšího závodu vystartuje z devátého místa. Superhvězda ze stáje Lotus tak na pódiová umístění bude muset útočit opět z hlubší části pole. Chování vozu v součanosti Finovi sedí.

"Vůz se tu chová mnohem lépe než v posledních závodech, přestože nemáme moc dobrou pozici na roštu. Malá chyba v měřeném kole mě stála čas, navíc je to tu hodně těsné. Malá ztráta tu proto může vyústit v propad o hodně pozic. Uvidíme, jak to bude v závodě, ale chování vozu se mi teď líbí mnohem víc. Pozice v kvalifikaci proto není žádné drama," prozradil Iceman.

Romain Grosjean se po sympatickém výkonu dokázal vyšplhat až na čtvrtou pozici. Nestačil jen na neudolatelný Red Bull a Lewise Hamiltona. 

"Red Bull tu vypadá hodně silně. Věděli jsme, že boj o třetí místo s Lewisem Hamiltonem bude perný, a tak si myslím, že ani čtvrtá pozice není špatná. Vůz je mnohem lepší než včera, zvláště na tvrdých pneumatikách jsme se trápili, ale dnes jsme na nich v Q1 zajeli nejrychlejší čas. Tým přes noc tvrdě pracoval na tom, abychom naše problémy odstranili. V průběhu víkendu jsme tak opět ukázali velký progres. Je to úzký a technický okruh, vítr situaci dosti komplikuje a mělo by zůstat dost horko, takže bude zajímavé sledovat, jak to bude vypadat v závodě. Cítím se vážně dobře," řekl Grosjean. 

Další článek: Red Bull dneska nebyl k poražení, míní Hamilton

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00