Grosjean v kvalifikaci opět předčil kolegu Räikkönena

Oba jezdci Lotusu postoupili do závěrečného kvalifikačního klání. Räikkönena ve třetí části kvalifikace poškodila drobná jezdecká chyba.
Grosjean v kvalifikaci opět předčil kolegu Räikkönena

Kimi Räikkönen do zítřejšího závodu vystartuje z devátého místa. Superhvězda ze stáje Lotus tak na pódiová umístění bude muset útočit opět z hlubší části pole. Chování vozu v součanosti Finovi sedí.

"Vůz se tu chová mnohem lépe než v posledních závodech, přestože nemáme moc dobrou pozici na roštu. Malá chyba v měřeném kole mě stála čas, navíc je to tu hodně těsné. Malá ztráta tu proto může vyústit v propad o hodně pozic. Uvidíme, jak to bude v závodě, ale chování vozu se mi teď líbí mnohem víc. Pozice v kvalifikaci proto není žádné drama," prozradil Iceman.

Romain Grosjean se po sympatickém výkonu dokázal vyšplhat až na čtvrtou pozici. Nestačil jen na neudolatelný Red Bull a Lewise Hamiltona. 

"Red Bull tu vypadá hodně silně. Věděli jsme, že boj o třetí místo s Lewisem Hamiltonem bude perný, a tak si myslím, že ani čtvrtá pozice není špatná. Vůz je mnohem lepší než včera, zvláště na tvrdých pneumatikách jsme se trápili, ale dnes jsme na nich v Q1 zajeli nejrychlejší čas. Tým přes noc tvrdě pracoval na tom, abychom naše problémy odstranili. V průběhu víkendu jsme tak opět ukázali velký progres. Je to úzký a technický okruh, vítr situaci dosti komplikuje a mělo by zůstat dost horko, takže bude zajímavé sledovat, jak to bude vypadat v závodě. Cítím se vážně dobře," řekl Grosjean. 

Další článek: Red Bull dneska nebyl k poražení, míní Hamilton