Grosjean v kvalifikaci dosáhl nejlepšího letošního výsledku Lotusu

Romain Grosjean v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Španělska ukázal, že Lotus se po nevydařeném úvodu sezóny krok po kroku zlepšuje. Francouz odstartuje z páté pozice.
Grosjean v kvalifikaci dosáhl nejlepšího letošního výsledku Lotusu

„Pro každého v týmu je velmi pozitivní, že jsme ve třetí řadě na roštu. To je místo, kde chceme být a rozhodně se ještě zlepšíme. Předjíždění je tu obtížné a v prvním stintu se pokusíme co nejvíce šetřit pneumatiky, abychom zjistili, kolik toho s nimi můžeme ujet. Uvidíme, čeho zítra můžeme dosáhnout, bezpochyby by ale bylo příjemné konečně získat nějaké body,” hodnotí kvalifikaci Grosjean.

Jeho týmovému kolegovi Pastoru Maldonadovi se až tolik nedařilo. Venezuelan už v první části kvalifikaci na výjezdu z rychlé třetí zatáčky nedokázal zkrotit svůj vůz E22 a narazil do zdi, přičemž zničil zavěšení předního kola.

„V kvalifikaci jsem měl velkou šanci, ale bohužel jsem na výjezdu ze třetí zatáčky kvůli velké přetáčivosti ztratil kontrolu nad vozem. Musíme se podívat, co se stalo a pracovat, abychom to do zítra opravili. Co se rychlosti týče, byli jsme dnes docela konkurenceschopní a během víkendu jsme se neustále zlepšovali.”

Provozní šéf Lotusu Alan Permane vyzdvihl Grosjeanův výkon. „Páté místo na roštu je pro zítřejší závod dobré a to jen díky skvělé práci Romaina, týmu a všem v Enstone. Potenciál jsme viděli už dnes ráno v tréninku, kdy byl pátý a fakt, že jsme tuto výkonnost převedli také do kvalifikace, jen podtrhuje zlepšení, kterého jsme dosáhli.”

Další článek: Rosberg se upíná na dobrý start

28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz