Grosjean: V Koreji bych se zachoval stejně jako Räikkönen

Romain Grosjean si už nedělá starosti se ztrátou druhého místa v Jeongamu, kde mu ho sebral týmový kolega Kimi Räikkönen.
Grosjean: V Koreji bych se zachoval stejně jako Räikkönen

Francouzský pilot zaváhal po zajetí safety caru v předposlední zatáčce, v důsledku čehož neměl na cílové rovince dobrou rychlost. Fin toho využil a předjel ho.

"Kimi to udělal správně, měl šanci získat druhé místo, a kdybych byl já vzadu, udělal bych to samé," řekl Grosjean. "Když jste druzí, chcete dojet druzí, proto jsem požádal (tým), ale je dobré, že jsme mohli závodit."

Grosjean byl v závěru závodu o trochu rychlejší, a proto žádal boxovou zeď, aby mu Räikkönen uvolnil místo. Tým to ale odmítl a sdělil mu, že jestli chce druhou pozici zpět, musí si ji vybojovat.

"Je to součást vztahu s týmem, věřím mu, že udělá to nejlepší, ať už je to cokoliv," komentoval Francouz. "Doufám, že už se to znovu nestane, a udělám maximum, ale v některých situacích je lepší vyměnit pozice vozů, když mají rozdílnou rychlost, strategii nebo tak."

Korea proto nezanechala na Grosjeanovi žádné stopy, v klidu byl už po závodě. "Bylo celkem snadné překonat tu frustraci, protože to byla moje chyba. Ani jsme o tom nehovořili," dodal.

Další článek: Za Schumachera to bylo horší, vzkazuje Vettel Hamiltonovi

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10