Grosjean už začínal věřit, že si jede pro první triumf

Na střední směsi hrál Francouz s Red Bullem vyrovnanou partii. Tvrdé pneumatiky již ale Vettelovi s Webberem umožnily potvrdit technickou převahu. AKTUALIZOVÁNO
Grosjean už začínal věřit, že si jede pro první triumf

Romain Grosjean byl v dnešním závodě jediným závodníkem, který dokázal potrápit jinak naprosto dominantní vozy Red Bullu. Po zásluze si tak připsal konečnou třetí pozici, ke které mu mimo jiné pomohl i vynikající start.

"Už jsem si myslel, že dnešek bude tím dnem, kdy získám své první vítězství. Na středních pneumatikách jsme byli rychlí, bohužel na tvrdých už to nebylo ono. Souboj s Markem na konci byl pěkný. V době, kdy se mi začaly tvrdé pneu drolit, jsem mu už ale nedokázal poodjet. Co se však týče našich strategických výpočtů, nikdy jsme nevěřili tomu, že bychom mohli Red Bull ohrozit. Nakonec jsme tam, kde jsme očekávali. Bylo to pěkné až do konce, ale bohužel jsme narazili na pomalejší vozy, které nás blokovaly," prohlásil Grosjean.

Kimi Räikkönen si v cíli oproti své startovní pozici rovněž polepšil. V cíli byl na solidním pátém místě. 

"Můj start byl špatný. Protočila se mi kola a ztratil jsem několik pozic, což nebylo ideální. V průběhu závodu se mi je ale podařilo získat zpátky. Po poslední zastávce v boxech vůz fungoval mnohem lépe. Druhá polovina závodu byla dobrá. Řekl bych, že to byl normální závod. Je těžké tu předjíždět, takže je dobré, že jsme získali nějaké body. Udělali jsme, co jsme mohli," řekl Räikkönen. 

Další článek: Webber: Nechci nikoho podezřívat, ale tři zastávky byly zbytečné

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.