Grosjean unikl penalizaci, jeho podlaha byla poškozena nehodou

Vůz Romaina Grosjeana neprošel testem pružnosti podlahy. Komisaři po ověření telemetrie a videozáznamu akceptovali, že je podlaha poškozena nehodou, v takovém případě se trest neuděluje.
Grosjean unikl penalizaci, jeho podlaha byla poškozena nehodou

Romain Grosjean nakonec unikl penalizaci, která mu hrozila, protože podlaha jeho vozu neprošla testem pružnosti a nesplňovala tak článek 3.17.5 technických regulí. Dle vyjádření komisařů se podlaha při svislém zatížení vychýlila svislým směrem o více než povolených pět milimetrů. Za to mohl být Francouz, který obsadil v kvalifikaci třetí místo, vyloučen a zařazen až na konec startovního roštu.

Tým Lotus přišel s odůvodněním, že podlaha byla poškozena ve druhé části kvalifikace při kontaktu s obrubníkem v jedenácté zatáčce. Komisaři toto vysvětlení akceptovali a Grosjeanovi žádný trest neudělili.

"Podle telemetrie bylo zřejmé, že vůz utrpěl během druhé části kvalifikace náraz v důsledku vertikálního zrychlení v rozsahu -7,3g až 11,1g. Videozáznam v souladu s telemetrií potvrdil, že k nárazu došlo v jedenácté zatáčce. Zdá se přijatelné, že tento náraz způsobil poškození podlahy vozu číslo 8," stálo v oficiálním prohlášení komisařů. "Fyzickým přezkoumáním bylo potvrzeno, že stav podlahy na voze číslo 8 byl před poškozením stejný jako v případě vozu číslo 7, která byla nepoškozena."

Podle dokumentace již podlaha Grosjeanova vozu absolvovala 600 kilometrů, včetně celého závodu.

"Podle výše uvedeného se jedná o poškození způsobené nehodou, což není považováno za nevyhovění testu," stálo dále ve zdůvodnění.

Další článek: GP Maďarska 2013 - sobota