Grosjean unikl penalizaci, jeho podlaha byla poškozena nehodou

Vůz Romaina Grosjeana neprošel testem pružnosti podlahy. Komisaři po ověření telemetrie a videozáznamu akceptovali, že je podlaha poškozena nehodou, v takovém případě se trest neuděluje.
Grosjean unikl penalizaci, jeho podlaha byla poškozena nehodou

Romain Grosjean nakonec unikl penalizaci, která mu hrozila, protože podlaha jeho vozu neprošla testem pružnosti a nesplňovala tak článek 3.17.5 technických regulí. Dle vyjádření komisařů se podlaha při svislém zatížení vychýlila svislým směrem o více než povolených pět milimetrů. Za to mohl být Francouz, který obsadil v kvalifikaci třetí místo, vyloučen a zařazen až na konec startovního roštu.

Tým Lotus přišel s odůvodněním, že podlaha byla poškozena ve druhé části kvalifikace při kontaktu s obrubníkem v jedenácté zatáčce. Komisaři toto vysvětlení akceptovali a Grosjeanovi žádný trest neudělili.

"Podle telemetrie bylo zřejmé, že vůz utrpěl během druhé části kvalifikace náraz v důsledku vertikálního zrychlení v rozsahu -7,3g až 11,1g. Videozáznam v souladu s telemetrií potvrdil, že k nárazu došlo v jedenácté zatáčce. Zdá se přijatelné, že tento náraz způsobil poškození podlahy vozu číslo 8," stálo v oficiálním prohlášení komisařů. "Fyzickým přezkoumáním bylo potvrzeno, že stav podlahy na voze číslo 8 byl před poškozením stejný jako v případě vozu číslo 7, která byla nepoškozena."

Podle dokumentace již podlaha Grosjeanova vozu absolvovala 600 kilometrů, včetně celého závodu.

"Podle výše uvedeného se jedná o poškození způsobené nehodou, což není považováno za nevyhovění testu," stálo dále ve zdůvodnění.

Další článek: GP Maďarska 2013 - sobota

13:15 | Jezdci si budou muset dávat pozor na traťové limity v první a čtvrté zatáčce.
11:19 | Nico Hülkenberg bude v Portugalsku, ale jen jako záloha. Lance Stroll by měl jet.
11:07 | Haas bude mít v příštím roce novou jezdeckou sestavu. Koho? Spekuluje se o Schumacherovi a Mazepinovi. Ve hře mohou být i další jména (například Pérez). Podle dostupných informací tento víkend žádné další oznámení nepřijde.
9:40 | Členové Jezdecké akademie Renaultu (Oscar Piastri, Christian Lundgaard a Kuan-jü Čou) si během čtyřdenního testu v Bahrajnu vyzkouší vůz Renaultu z roku 2018.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10