Grosjean téměř napodobil Ferrari, ale počkal a vyjel na pneumatikách do sucha

Romain Grosjean přiznal, že byl velmi blízko tomu, aby ve třetí části kvalifikace na Velkou cenu Japonska vozů formule 1 následoval Ferrari a vyjel na trať na pneumatikách do přechodných podmínek.
Grosjean téměř napodobil Ferrari, ale počkal a vyjel na pneumatikách do sucha

Grosjean z týmu Haas naopak vyrazí do závodu z páté pozice. Francouz však přiznal, že změna rozhodnutí na poslední chvíli jej zachránila od napodobení chyby Ferrari.

„Velmi blízko, velmi blízko. Všechno nastavení na volantu jsme měli na přechodné,“ řekl Grosjean o tom, jak blízko byl k vyjetí na trať na přechodných pneumatikách.

„Pneumatiky, vyvážení brzd, všechno bylo nastaveno na přechodné, a v poslední minutě, kdy jsme viděli záběry vyjíždějících vozů, které příliš neklouzaly, jsme všechno přenastavili na sucho a šlo to dobře,“ popsal.

„V podstatě jsme neměli tušení, protože když jsme se v Q2 vrátili do boxů, bylo velmi těžké udržet se s vozem na suchých pneumatikách na trati. V garáži jsme proto rozebírali, které pneumatiky nasadit, a já řekl: 'Je to hazard, kluci. Je hazard vyjet na přechodných jako Ferrari, a když pak přijde déšť, jste hvězdy. Kdyby ale bylo dostatečně sucho, nebylo by to skvělé',“ řekl.

„Zariskovali jsme a počkali, až se přiblíží dešťová přeháňka, a uvidíme, co dělají ostatní. Když jsme viděli Mercedes a Force Indii, jak jedou v prvním sektoru a příliš jim to neklouže, rozhodli jsme se vyrazit. Byla to správná volba v tu chvíli, mohlo to ale být různě, protože jste tak deset minut nejeli, takže nevíte.“

Kromě pilotů Mercedesu je Grosjean jediný, který bude startovat na měkké sadě pneumatik. Pro svůj nejrychlejší pokus v Q2 Francouz použil tvrdší sadu pneumatik a očekává, že se mu to v závodě vyplatí.

„Nebylo to snadné, protože jsem měkkou sadu použil v prvním tréninku. Můj první pocit byl, že měkká sada je skutečně dobrá, ale to bylo v pátek v deset hodin dopoledne a až do Q2 jsem na ní nejel. V Q2 pak přišel déšť, takže jsem věděl, že to bude jeden pokus,“ řekl.

Pro jeho týmového kolegu Kevina Magnussena skončila kvalifikace po druhé části, když obsadil dvanácté místo.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Ericsson přiznal chybu, po které skočil se svým vozem v bariéře

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00