Grosjean si zahrál na Verstappena. Ničeho nelituji, říká o své defenzívě  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Grosjean si zahrál na Verstappena. Ničeho nelituji, říká o své defenzívě

Soupeři nebyli úplně nadšení z obrany, kterou ve Velké ceně Velké Británie předvedl Romain Grosjean.

Romain Grosjean během safety caru nestavěl, což ho samozřejmě vyneslo v pořadí nahoru. Poté se musel na starých pneumatikách bránit. Jeho obrana vůči Sainzovi a Ricciardovi nebyla podle jezdců úplně korektní a totéž si mysleli sportovní komisaři, kteří Grosjeanovi ukázali po souboji se Sainzem černo-bílou vlajku kvůli nesportovnímu chování a po souboji s Ricciardem mu dali napomenutí.

Grosjean měnil při brzdění směr jízdy, což je považováno za nebezpečný a „neslušný“ manévr, který ale není ošetřený ve sportovních pravidlech. Jedná se spíše o džentlmenskou dohodu mezi jezdci.

U stewardů se pak Grosjean hájil tím, že směr jízdy neměnil při brzdění, ale těsně předtím.

Francouz připouští, že manévry byly na hraně, ale trvá na tom, že nechal svým soupeřům dostatek prostoru a že udělal to, co udělal několikrát v posledních letech Max Verstappen.

„Myslím, že před několika lety jsme opravdu chtěli zavést pravidlo, že se v brzdné zóně nemůžete pohnout a to po některých Maxových obraných manévrech, ale žádná pravidla nebyla zavedena,“ řekl Grosjean, kterého cituje Motorsport.com.

„Šel jsem na limit, dostal jsem varování, ale ničeho nelituji. Víte, že se co nejvíce snažím. Myslím, že v obou případech jsem se pohnul trochu pozdě, ale vždy jsem tam nechal šířku auta.“

„Chtějí objasnit skutečnost, že se nemůžeme pohnout tak pozdě, s čímž souhlasím, ale neexistuje žádné pravidlo a Verstappen to dělá pravidelně, tak proč toho nemůžu využít? Ne vždy jedeme v závodě na šesté nebo sedmé pozici. Musel jsem do toho dát vše, abych se ubránil.“

Ředitel závodu Michael Masi už připustil, že se téma opět dostane na pořad tradičního briefingu jezdců. 

Doporučujeme

Články odjinud