Grosjean si zahrál na Verstappena. Ničeho nelituji, říká o své defenzívě

Soupeři nebyli úplně nadšení z obrany, kterou ve Velké ceně Velké Británie předvedl Romain Grosjean.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Grosjean si zahrál na Verstappena. Ničeho nelituji, říká o své defenzívě  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Romain Grosjean během safety caru nestavěl, což ho samozřejmě vyneslo v pořadí nahoru. Poté se musel na starých pneumatikách bránit. Jeho obrana vůči Sainzovi a Ricciardovi nebyla podle jezdců úplně korektní a totéž si mysleli sportovní komisaři, kteří Grosjeanovi ukázali po souboji se Sainzem černo-bílou vlajku kvůli nesportovnímu chování a po souboji s Ricciardem mu dali napomenutí.

Grosjean měnil při brzdění směr jízdy, což je považováno za nebezpečný a „neslušný“ manévr, který ale není ošetřený ve sportovních pravidlech. Jedná se spíše o džentlmenskou dohodu mezi jezdci.

U stewardů se pak Grosjean hájil tím, že směr jízdy neměnil při brzdění, ale těsně předtím.

Francouz připouští, že manévry byly na hraně, ale trvá na tom, že nechal svým soupeřům dostatek prostoru a že udělal to, co udělal několikrát v posledních letech Max Verstappen.

Technika: Brzdy monopostu F1

Technika: Brzdy monopostu F1

„Myslím, že před několika lety jsme opravdu chtěli zavést pravidlo, že se v brzdné zóně nemůžete pohnout a to po některých Maxových obraných manévrech, ale žádná pravidla nebyla zavedena,“ řekl Grosjean, kterého cituje Motorsport.com.

„Šel jsem na limit, dostal jsem varování, ale ničeho nelituji. Víte, že se co nejvíce snažím. Myslím, že v obou případech jsem se pohnul trochu pozdě, ale vždy jsem tam nechal šířku auta.“

„Chtějí objasnit skutečnost, že se nemůžeme pohnout tak pozdě, s čímž souhlasím, ale neexistuje žádné pravidlo a Verstappen to dělá pravidelně, tak proč toho nemůžu využít? Ne vždy jedeme v závodě na šesté nebo sedmé pozici. Musel jsem do toho dát vše, abych se ubránil.“

Ředitel závodu Michael Masi už připustil, že se téma opět dostane na pořad tradičního briefingu jezdců. 

Další článek: Gasly si smlsnul na racing pointu i ferrari. Jeden z mých nejlepších závodů, říká

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00