Grosjean si zahrál na Verstappena. Ničeho nelituji, říká o své defenzívě

Soupeři nebyli úplně nadšení z obrany, kterou ve Velké ceně Velké Británie předvedl Romain Grosjean.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Grosjean si zahrál na Verstappena. Ničeho nelituji, říká o své defenzívě  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Romain Grosjean během safety caru nestavěl, což ho samozřejmě vyneslo v pořadí nahoru. Poté se musel na starých pneumatikách bránit. Jeho obrana vůči Sainzovi a Ricciardovi nebyla podle jezdců úplně korektní a totéž si mysleli sportovní komisaři, kteří Grosjeanovi ukázali po souboji se Sainzem černo-bílou vlajku kvůli nesportovnímu chování a po souboji s Ricciardem mu dali napomenutí.

Grosjean měnil při brzdění směr jízdy, což je považováno za nebezpečný a „neslušný“ manévr, který ale není ošetřený ve sportovních pravidlech. Jedná se spíše o džentlmenskou dohodu mezi jezdci.

U stewardů se pak Grosjean hájil tím, že směr jízdy neměnil při brzdění, ale těsně předtím.

Francouz připouští, že manévry byly na hraně, ale trvá na tom, že nechal svým soupeřům dostatek prostoru a že udělal to, co udělal několikrát v posledních letech Max Verstappen.

Technika: Brzdy monopostu F1

Technika: Brzdy monopostu F1

„Myslím, že před několika lety jsme opravdu chtěli zavést pravidlo, že se v brzdné zóně nemůžete pohnout a to po některých Maxových obraných manévrech, ale žádná pravidla nebyla zavedena,“ řekl Grosjean, kterého cituje Motorsport.com.

„Šel jsem na limit, dostal jsem varování, ale ničeho nelituji. Víte, že se co nejvíce snažím. Myslím, že v obou případech jsem se pohnul trochu pozdě, ale vždy jsem tam nechal šířku auta.“

„Chtějí objasnit skutečnost, že se nemůžeme pohnout tak pozdě, s čímž souhlasím, ale neexistuje žádné pravidlo a Verstappen to dělá pravidelně, tak proč toho nemůžu využít? Ne vždy jedeme v závodě na šesté nebo sedmé pozici. Musel jsem do toho dát vše, abych se ubránil.“

Ředitel závodu Michael Masi už připustil, že se téma opět dostane na pořad tradičního briefingu jezdců. 

Další článek: Gasly si smlsnul na racing pointu i ferrari. Jeden z mých nejlepších závodů, říká

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10