Grosjean se všem jezdcům osobně omluvil a byl na koberečku v Enstonu

Romain Grosjean si prožívá těžké období, musí čelit dozvukům postartovní nehody, kterou způsobil v Grand Prix Belgie.
Grosjean se všem jezdcům osobně omluvil a byl na koberečku v Enstonu

Po sportovní stránce byl Grosjean potrestán zákazem startu v Itálii a pokutou 50 tisíc eur. Tím ale jeho chyba nebyla uzavřena, Francouz přiznal, že ji nese těžce.

V pondělí se měl dostavit do listu L´Equipe, aby poskytl rozhovor, ale akci odvolal s tím, že se na ni necítí. "Snažím se zůstat pozitivní. Aspoň se nikdo nezranil. Co se týče ostatních věcí... Pořád to ještě hodně bolí."

Pak ho čekala schůzka s vedením Lotusu v Enstonu. "Pohár trpělivosti přetekl. Chci, aby mi vysvětlil, proč se během těch stresujících chvil startu formule 1 chová takhle, proč své emoce nezvládá lépe," hřměl šéf týmu Eric Boullier.

Po schůze Boullier vysvětloval v rádiu RMC: "Nebylo to přísné, ani uvolněné. Po tom, co se stalo v neděli, jsme potřebovali konstruktivní diskuzi, abychom probrali vše, co by mohlo objasnit, co nefunguje nebo přestalo fungovat."

Žádný další trest ze strany týmu ale francouzského jezdce nečeká. "Vůbec! Žádná sankce od nás nepřijde. Od FIA už jednu dostal, protože když jezdci zakážete jezdit, je to těžké. Chceme to pochopit a napravit."

Lotus se pokusí Grosjeanovi pomoci, důležitá evidentně bude psychologická stránka. Teď je čas hledět vpřed. "Strávil to dobře. Zvládá to konstruktivně. Musí postupovat krok za krokem, protože v neděli dostal pořádnou ránu kyjem," konstatoval Boullier.

Grosjeana nehoda z Belgie velmi mrzí, a kromě veřejné omluvy se ještě osobně omluvil všem jezdcům, kterých se dotkla. A to buď přímo, nebo nepřímo prostřednictvím SMS. "Promluvili si, ty vzkazy byly velmi pozitivní a laskavé. Už mezi nimi není žádná animozita," potvrdil Boullier.

Podle šéfa Lotusu nemají dosavadní Grosjeanovy problémy vliv na jeho budoucnost u týmu, jednání o smlouvě na příští rok pokračují.

Další článek: Kubica už několik měsíců s Lotusem vůbec nekomunikuje

16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)