Grosjean se týmu omluvil za „slona v místnosti“. Na Netflixu to prý nebude

Mezi Romainem Grosjeanem a Haasem došlo v Maďarsku k zajímavé mediální přestřelce.
Grosjean se týmu omluvil za „slona v místnosti“. Na Netflixu to prý nebude

Romaina Grosjeana se ve čtvrtek před Velkou cenu Maďarska ptali na jeho budoucnost u Haasu. „Je tu spousta otazníků,“ řekl Grosjean. „Zbavíme se slona v místnosti, bude tu Haas příští rok? To je samozřejmě otázka.“

Onen „slon v místnosti“ je v angličtině poměrně běžný idiom a znamená ožehavé téma, nebo přesněji téma, o kterém nechce nikdo moc mluvit. Grosjean tím myslel, že není vůbec jisté, zda Haas zůstane ve F1.

U šéfa týmu se ale Grosjeanova slova nesetkala s pochopením. „Myslím, že slon je v jeho pokoji, ne v našem pokoji,“ řekl Steiner. Podle něj by se měl Grosjean zajímat spíše o svou vlastní budoucnost a nemluvit za tým.

Steiner se pustil do vlastního jezdce. Grosjean by se podle něj měl starat o sebe

Steiner se pustil do vlastního jezdce. Grosjean by se podle něj měl starat o sebe

Grosjean si po víkendu v Maďarsku sypal popel na hlavu. „Je mi líto, pokud jsem řekl něco špatně,“ uvedl Grosjean. „Nechtěl jsem nic vytvořit. Ne, nebude z toho epizoda na Netflixu. Není tu žádný problém.“

Haas se „proslavil“ v sérii Drive to survive a to díky epizodě, ve které si Steiner docela tvrdě vyříkával s oběma jezdci vzájemné kolize na trati.

„Řekl jsem něco, co jsem neměl říkat, a pak ...omlouvám se týmu.“

Steiner uvedl, že na Grosjeana není naštvaný. Jeho slova ho spíše překvapila. „Znáte mě. Na něco reaguji a věci rychle to pak házím za hlavu. Nejsem naštvaný. Překvapilo mě to, když jsem to četl. Zeptal jsem se ho na to, ale je to v pohodě. Nemám problém.“

Další článek: Berlínské finále formule E? Šest závodů, jeden okruh, tři verze

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00