Grosjean se stává oblíbencem Lotusu

Romain Grosjean se dobře chopil příležitosti při odchodu Kimiho Räikkönena a získává si tým Lotus na svoji stranu.
Grosjean se stává oblíbencem Lotusu

Grosjean byl od svého návratu do formule 1 ve stínu slavnějšího týmového kolegy, ale od poloviny sezóny se situace začíná měnit. Především svými výsledky přesvědčuje Lotus, že se může stát lídrem.

"Romain nabírá na síle a začíná se z něj stávat oblíbenec týmu," potvrdil šéf stáje Eric Boullier v rozhovoru pro Canal +. "Určitě bych řekl, že mu odchod Kimiho otevřel dveře, aby se mohl etablovat jako uznávaný pilot."

"S touto vyspělostí a sebedůvěrou dnes dosáhl úrovně, která mu umožní si zajistit budoucnost."

Grosjean si nezískává respekt jen svého týmu, ale také soupeřů, kteří ho dříve neváhali kritizovat. Například Marka Webbera, který Francouze přesně před rokem označil v Suzuce za magora kvůli jeho postartovním kolizím.

"Podle mě je zřejmé, že Romain má letos ke své práci jiný mentální přístup," chválil Australan. "Odjel několik velmi dobrých závodů, celý víkend zvládl dobře, a to je znamení jezdce, který je uvolněnější a víc si věří."

"Dělá mnohem méně chyb, nejen v závodech, ale také v trénincích, takže to není... Víte, nejsme tady, abychom mu podkuřovali, ale nakonec letos odvádí velmi dobrou práci a je to velký pokrok ve srovnání s předchozím rokem ve formuli 1, také s prvním rokem ve formuli 1, když stál proti Fernandovi, což nebylo snadné. Jeho návrat... Jo, dělá dobrou práci. Začíná to a končí u něj. Doufám, že se do konce roku už moc nezlepší!"

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - volant

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10