Grosjean se stal manažerem týmu Haas pro esport

Pro americkou stáj Haas už Romain Grosjean v této sezoně závodit nebude, přesto zůstane její součástí. Prostřednictvím vlastního týmu R8G se bude starat o aktivity Haasu na poli esportu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Grosjean se stal manažerem týmu Haas pro esport | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

V letech 2016 až 2020 odstartoval francouzský pilot v barvách Haasu do 98 velkých cen, té poslední v loňské sezoně se však po hrozivé havárii v Bahrajnu nezúčastnil. V Abú Zabí Grosjean chyběl kvůli popáleninám rukou.

Závodní kariéra rodáka z Ženevy bude pokračovat u týmu Dale Coyne Racing v zámořském seriálu IndyCar, pracovní povinnosti však budou Grosjeana neustále držet v kontaktu s Haasem. Francouz se bude prostřednictvím vlastního esportového týmu R8G start o aktivity americké stáje právě na scéně esportu a virtuálních závodů.

Grosjeanův R8G bude zastupovat Haas v oficiálním virtuálním seriálu F1.

„Jsem velmi šťastný, že se budu prostřednictvím mého týmu R8G starat o účast Uralkali Haas F1 Team v této sezoně F1 Esports Pro Series,“ uvedl francouzský závodník pro f1i.com.

„V esportu působím již rok a věřím, že si náš tým vede dobře. Mít možnost pomoci v tomto směru Haasu a závodit společně s nimi, víte, to je skvělý příběh.“

„Bude to skvělé pokračování vztahu, který jsme si vybudovali. Velmi se těším na první závody a na to, čeho budeme společně v esportových podnicích schopni dosáhnout.“

Grosjeanova esportová stáj působí v různých virtuálních šampionátech a na různých platformách včetně simulátorů rFactor2 či Assetto Corsa. Zaměstnává 17 profesionálních simracerů.

„V kontextu naší účasti v minulých sezonách se jedná o významný skok kupředu. Jsme se vědomi toho, že naším partnerem je skupina, která dobře chápe nároky esportového prostředí a která nám může pomoci posunout se na další úroveň,“ věří šéf stáje Haas Günther Steiner.

Další článek: Lewis Hamilton má vážného vyzyvatele

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00